Başbakan Erdoğan, Azerbaycan'da

Başbakan Erdoğan, Azerbaycanda
Erdoğan ile Aliyev, heyetlerarası toplantıya katıldı

BAKÜ (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Bizim şöyle geçmişimize baktığımızda, her seçimden sonra ilk ziyaret etiğimiz yer Azerbaycan olur. Bu seçimden sonra da, ki bu seçimin bizim için anlamı var, adeta bir güvenoyu, buradan yüksek başarıyla çıktık. O ananemizi yerine getirmek üzere kardeş Azerbaycan’a böyle bir ziyareti benimsedik" dedi.

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye çalışma ziyaretinde bulunan Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile baş başa görüşmesinin ardından, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda heyetler arası düzenlenen toplantıya katıldı.

Başbakan Erdoğan, toplantının açılışında,  Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e kabulleri sebebiyle teşekkür etti.

Türkiye ile Azerbaycan arasındaki dayanışmanın geleceğe daha güçlü şekilde taşınması için çalıştıklarını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“Malum bizim anemize, şöyle geçmişimize baktığımızda, her seçimden sonra ilk ziyaret etiğimiz yer, Azerbaycan olur. Bu seçimden sonra da, ki bu seçimin bizim için anlamı var adeta bir güvenoyu, buradan yüksek başarıyla çıktık, o anenemizi yerine getirmek üzere kardeş Azerbaycan’a böyle bir ziyareti benimsedik. Çok evrimli bir toplantıyı aramızda gerçekleştirdik. Gerek ikili ilişkilerimizi gerekse bölgesel ilişkilerimizi, gelişmeleri değerlendirme fırsatımız oldu. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte gerek üst düzeyde gerekse teknokrat, bürokratlar arasında bu ilişkilerimizi devam ettirmek suretiyle Türkiye-Azerbaycan dayanışmasını geleceğe çok daha güçlü şekilde, güçlendirerek taşıyacağız. Ben de bu kabul sebebiyle şahsım ve tüm heyetim adına teşekkür ediyorum.”

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de Başbakan Erdoğan ve heyetini yürekten selamladığını ifade ederek, "Bu ziyaretinizi de fırsat bilerek de rehberlik ettiğiniz partinizin yerel seçimlerde elde ettiğiniz zaferden dolayı sizi yürekten tebrik ediyorum" dedi.

Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin kardeşlik zemini üzerine kurulu olduğunu ifade eden Aliyev, "Emin olunuz Türkiye-Azerbaycan halkları sağlam zemin üzerinde, dostluk ve kardeşlik üzerinde kuruludur. Bizi birleştiren birçok yön vardır. Bunların hepsini yeniden ele aldık. Bu ziyaretin ilişkilerimize çok katkıda bulunacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com