Başbakan Erdoğan bankaları karıştırdı

Başbakan Erdoğan bankaları karıştırdı
AKP’nin Genel Başkanı Başbakan Erdoğan Mustafa Sarıgül hakkında yolsuzluk iddialarında bulunurken banka isimlerini karıştırdı.

İstanbul’da aday tanıtımı yaparken CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül hakkında yolsuzluk iddialarında bulunurken belgeleri açıklarken Bank Ekspres yerine Bank Aysa dedi. Bu söylemden son Cemaat’e yakın medya Başbakan’ın bilinç altında Bank Asya’nın büyük ölçüde yer ettiğini iddia etti.  Başbakan uyarılar üzerine yanlışını düzeltti.   
 
“Neden ihraç ettiniz, şimdi neden aday gösteriyorsunuz?” diyen Erdoğan, “TMSF bu kişinin mal varlığına el koydu. TMSF’ye yeni belgeler verildiği için mallarına el konuldu. Yine genel başkanı  konuşamıyor birileri vasıtasıyla konuşuyorlar.

Bu CHP zamanında Bank Asya’dan 4 milyon dolar kredi alıyorlar. Krediyle ilgili usulsüzlük dizboyu. Sonra banka TMSF’ye geçiyor. 2013 kasım ayında bankanın eski sahibi bir belge ulaştırıyor. Bu yeni belge ile Şişli belediye başkanının mal varlığına el koyuyor. Biz belgeyi vermedik, bankanın eski sahibi veriyor. O belgenin neden şimdi geldiğini taraflar gelsinler açıklasınlar bizimle ilgisi yok.” dedi.
Bu sözlerinin ardından danışmanları tarafından uyarılan Erdoğan, “Bank Asya demişiz, Bank Ekspres olacaktı” dedi. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com