Başbakan Erdoğan Cemaate ateş püskürdü!

Başbakan Erdoğan Cemaate ateş püskürdü!
Başbakan Erdoğan AKP'de ki istifalara ateş püskürdü, Erdoğan'ın hedefinde Cemaat vardı...

Başbakan Erdoğan, Haliç Kongre Merkezinde yaptığı konuşmada 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarından sonra istifa eden AKP'li milletvekillerine ateş püskürdü.  AKP'den istifa eden milletvekillerini Millete ihanet etmekle suşlayan Erdoğan  "Partimiz de tuzluklar varmış. Tarihte yoksunuz" dedi.

Erdoğan, 17 Aralık Operasyonu'nun ne anlam taşıdığını şöyle anlattı:


"17 Aralık Operasyonu, 'bir darbe' dediğimizde; birileri bunun ciddiyetini kavramıyor. Planlar deşifre edildikçe meselenin ciddiyeti çok açık bir şekilde görülüyor. Biz şunu görüyoruz. Gizli kapaklı toplantılar yapılmış, bir yerlerde planlar yapılmış, projeler hazırlanmış. Tuzaklar kurulmuş. Ve 17 Aralık'ta düğmeye basılmış. Nedir bu planlar öncelikle; Hükümete karşı yargı eliyle bir yargı müdahalesi yapılacak. Yargı eliyle hükümet yıpratılacak. Ardından milletvekilleri istifa ettirilecek. "

"AKPYE TUZLUKLAR SIZDIRILMIŞ"

Erdoğan, 17 Aralık Operasyonu'nun ardından partisinden istifa eden milletvekillerine vurgu yaptı, "Tarihte yoksunuz" dedi. Milletvekillerinin istifasını 17 Aralık Operasyonu planlarının bir parçası olduğunu söyleyen Başbakan Erdoğan, "Kim hangi işlerle uğraşıyor... Bu kirli planlar bugünlerde ortaya çıkıyor. Milletin oyuyla AK Parti çatısı altında görev alanlar meğer bir yerlerden gelen emir ve talimatla istifa ettirilmişler. AK Parti'ye bazı tuzluklar sızdırılmış. Yapılan ihanettir. Yapılan AKP'ye ihanettir, emanete ihanettir, millete ihanettir, milletin mührüne ihanettir. Millet her vekili TBMM'ye kendisini temsil etsin diye gönderiyor. Milletvekilinin emir alacağı merci millettir" diye konuştu.

NİSAN AYI'NDA HÜKÜMETE BAKAN ATAYACAKLARMIŞ

Çete reislerinden emir ve talimat alanların apaçık bir ihanet içerisinde olduklarını öne süren Başbakan Erdoğan, "Faiz lobilerinden emir alanlar ihanet içindedir. Bazı vekiller milletten yetki aldılar başka odakların emirlerine göre hareket ettiler, millet onlara daha önce de şamarını vurdu vurmaya da devam edecektir. Bugün de milletten değil, Türkiye düşmanlarından ihanet şebekelerinden emir alanlara milletim 30 Mart'ta cevap verecektir" şeklinde konuştu.


17 Aralık Operasyonu'nu yapanların hedeflerini anlatırken, şöyle dedi:

"Bunların bir hedefi daha var. Bunlar Nisan Ayı'ndan sonra hükümete bakan atayacaklarmış. Biz 11 yıldır ne diyoruz. Hükümetleri millet göreve getirir ve millet görevden alır. Bunlar türlü ayak oyunları ile komplolarla hükümeti yıpratmak kendi keyiflerine göre hükümet ve parti kurmak istediler. Hükümeti medya kuramaz, medya yıkamaz sermaye kuramaz sermeye yıkamaz. Türkiye'de hükümeti uluslararası örgütlerin maşası olanlar da yıkamaz. Söz de , karar da milletindir." 
17 Aralık Operasyonu ile hedeflerinin sadece hükümetleri olmadığına işaret eden Erdoğan, hedeflerinin Türkiye ekonomisi olduğunu söyledi.

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bunların başka hesapları da varmış. Partimize Hükümetimize saldırırken, aynı anda Türkiye ekonomisine saldırdılar. Faiz ve örgüt lobisi örgüt lobisi ile el ele verdiler. Türkiye ekonomisini sarsmak istediler. Morallere bozarak, topluma karamsarlık pompalayarak çalışanı girişimciyi kandırarak ekonominin çarklarını durdurmak istediler. Televizyon haberleriyle , gazete haberleriyle, yurt dışındaki işbirlikçi medyalarıyla Türkiye ekonomisini hedef aldılar."

DERSANELER VURGUSU

Başbakan Erdoğan cemaatle iplerin kopmasına neden olan, dersaneler konusunda "Seçim öncesi olmasa bile seçim sonrası yasayı görüşüp Meclis'ten geçireceğiz. Alt yapı hazırlıklarımız bitti" dedi.
Türkiye'nin iş ortamını yatırım ortamını karalamak istediklerini belirten Erdoğan, iş ortaklığı içerisinde olanların şifresini de açıkladı. "Şifreleri ananas" diyen Erdoğan şöyle konuştu:


"İş adamlarıyla ittifak yaptılar. Şifre ne? şifre ananas. Şifre ne şifre tespih. Ananaslar, tespihler gelip gidiyor. Kimlerin kimlerle iş tuttuğunu biliyor musunuz. Kimlerin kimlerle hareket ettiğini görüyor musunuz. Benim 77 milyon vatandaşımın ekmeğine göz dikiliyor. Bu defa yanlış adrese gittiler. Sert kayaya çarptılar. Hiç endişeniz olmasın. Türkiye ekonomisi korunaklı. Türkiye ekonomisi 3 -5 komplocunun açıklaması ile sarsılmayacak. Paramızı rezil edenlerin karşısında enflasyonu tek haneliye dönüştüren bir ekonomi anlayışı getirdik. Ekonomiyi sağlam zemine oturttuk. Her durum için planlarımız var. Bu ekonominin büyümesini kimse engelleyemez. Moralleri bozmaya çalışan herkese karşı herkes dikkatli olsun."

ÇÖZÜM SÜRECİ

17 Aralık Operasyonu'nun amaçlarından birinin de "Çözüm süreci" olduğunu ifade eden başbakan Erdoğan, "Darbe girişiminin bir diğer hedefi de çözüm süreciydi. Yeniden şehitlerin gelmesi için ellerinden geleni yaptılar. Şer odakları ile birlikte çalışmaktan çekinmediler. Güneydeki sevdikleri ülkenin maşalığını yapmakla en küçük tereddüt göstermediler" diye konuştu.

HAŞHAŞİLER

Başbakan, Mavi Marmara, Suriye'ye yaptıkları yardımdan, Filistin'e yaptıkları yardımdan rahatsız olanların, şimdi de kendilerinde rahatsız olduklarını öne sürdü. Erdoğan, cemaati bir kez daha "Haşhaşilere" benzetti ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

"77 milyon bir istiklal mücadelesi vereceğiz. Ajan denince, casus denince çok rahatsız oluyorlar. Haşhaşi denince çok rahatsız oluyorlar. Peki bunları nasıl açıklayacaksınız. Millet buna geçit vermeyecektir. Biz bu süreci bir istiklal mücadelesi olarak tanımlarken boşuna söylemiyoruz. Millet bunlara geçit vermeyecektir. Darbelere karşı dimdik durarak, 77 milyon hep birlikte bir istiklal mücadelesi vereceğiz."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com