Başbakan Erdoğan, Konya'da:

Başbakan Erdoğan, Konyada:
"Hiç endişeniz olmasın. Biz, yola çıkarken ne dediysek oradayız. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Onun için birilerinin meşru olmayan hevesleri bizleri bu yoldan döndüremez. Bunu böyle biliniz"

KONYA (AA) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç endişeniz olmasın. Biz, yola çıkarken ne dediysek oradayız. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Onun için birilerinin meşru olmayan hevesleri bizleri bu yoldan döndüremez. Bunu böyle biliniz" dedi.

Erdoğan, KonTV'nin yeni binasının açılışında konuşmasının "Dik dur eğilme, bu millet seninle" sloganlarıyla bölünmesi üzerine, "Hiç endişeniz olmasın. Biz, yola çıkarken ne dediysek oradayız. Biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık. Onun için birilerinin meşru olmayan hevesleri bizleri bu yoldan döndüremez. Bunu böyle biliniz" şeklinde konuştu.

KonTV'nin 22 yıllık yayın hayatında özellikle yerel görsel televizyonlar içinde farklı bir yerinin olduğunu anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Onlar da bugüne kadar hamdolsun dik durdular ve temennim odur ki bu çizgilerini hiçbir zaman hiçbir güce teslim etmeden sürdürmeleridir. Zira medya; şunu bilelim ki her düşüncenin, her fikrin en önemli lojistik desteğidir. Bu lojistik destek devam ettiği sürece o fikrin, o düşüncenin hakikaten o toplumda yer bulması mukadderdir. Kardeşlerim bugün biliyorsunuz bizin bir şükran ziyaretimiz var Konya'ya, teşekkür ziyaretimiz var. Büyükşehirler içinde Konya hakikaten 18 ilin içinde bir numara oldu. Kayseri iki numara oldu. O gün bir rahatsızlığım sebebiyle gelememiştim. Sağolsun Dışişleri Bakanım Davutoğlu, bakan ve milletvekili arkadaşlarımız o gün 200 bin Konyalı kardeşimizin şahsında tüm Türkiye'ye televizyonlarla hitap ettiler. Ben de televizyonda evimde izledim. Aynı şekilde Kayseri'de de bu durum oldu ve 68 miting yaptığım o dönemde, fakat işte dedik ya 'kararın üzerinde bir karar var' ama Konya ile Kayseri'ye gelemedik. Şimdi onu telafi ediyoruz inşallah. Çok sevdiğim, saygı duyduğum Mevlana Celaleddini Rumi Hazretleri'nin şahsı manevisinde, özellikle gerçekten ilim abidelerinin olduğu bu güzel Konyamızda sizlere kalbi şükranlarımı sunuyorum. KonTV'nin inşallah hayırlı hizmetlerde yolunun açık olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Yönetimine başarılarının artarak devamını diliyorum. Allah yar ve yardımcımız olsun."

Başbakan Erdoğan, Anadolu Medya Grubu (ANMEG) Başkanı Ahmet Özer ve diğer protokol üyeleriyle kurdele keserek binanın açılışını yaptı. 

Daha sonra beraberindekilerle binayı gezen Erdoğan, reji odasına geçip yönetmen koltuğuna oturdu, bir süre KonTV canlı yayınını yönetti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com