Başbakan Erdoğan, Numan Kurtulmuş'u hastanelik etti!

Başbakan Erdoğan, Numan Kurtulmuş'u hastanelik etti!
AKP'de büyük kavga: dersaneler ve yerel seçimler AKP'yi parçalıyor.
AKP'de Cemaat çatlağı şeklinde başlayan tartışmlar Yerel Seçimlerde aday belirleme konusunda devam ediyor. Aday belirleme konusunda AKP'de büyük tartışmların yaşandığı öğrenilirken, Numan Kurtulmuş'un hem dershaneler konusunda, hem de Yerel Seçimlerde aday belirleme konusunda kavga derecesinde tartıştığı belirtildi. Erdoğan'ın Numan kurtulmuş'a 4 ilin belediye başkanı adayını belirleme sözü verdiği sonrada bu sözünü tutmadığı öğrenildi.
 
AKP'nin 11 kişilik üst kurulunda yer alan Kurtulmuş, yarın açıklanacak adaylarla ilgili Başbakan Erdoğan'la görüştü. Bazı illerde hem anketlerde hem de temayül yoklamalarında ilk sırada çıkan isimlerin o illerin milletvekillerinin baskısıyla aday gösterilmemesi üzerine Kurtulmuş'un bu durumu kabul edilemez bularak itiraz ettiği öğrenildi.
 
Başbakan Erdoğan'ın Kurtulmuş'a dört ilin adayını belirleme sözü verdiği, ancak bu sözün tutulmadığı iddia edildi. Özellikle yarın kamuoyuna duyurulacak isimler konusunda Kurtulmuş'un belirlediği isimlerin son anda o illerin milletvekillerinin baskısıyla değiştirilmesi Kurtulmuş'un canını sıktı. Başbakan Erdoğan’la bu konuyu tartışan Kurtulmuş birden kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı.
 
Kurtulmuş ise sağlık durumu hakkında şu açıklamayı yaptı:
 
"Sıvı kaybına bağlı hipotansiyon nedeniyle bir kontrol için hastaneye geldim. Gelmişken bir de check-up yaptırmak istedim. Sağlık durumum gayet iyi."
 
Hipotansiyon nedeniyle Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldığı duyurulan Kurtulmuş'un asıl rahatsızlığının kalp krizi olduğu öğrenildi. Kurtulmuş’un kalp krizi geçirmesine Başbakan Erdoğan ile tartışmasının neden olduğu belirtildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com