Başbakan Erdoğan Ölümden Dönmüş

Başbakan Erdoğan Ölümden Dönmüş
Başbak Erdoğan Tokat mitinginde ölümden döndüğü olayı anlattı. İşte ayrıntılar...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin seçim çalışmaları kapsamında bugün Tokatlı seçmenlerinin karşısına çıktı. Büyük bir kalabalığa seslenen Erdoğan,1987'de Tokat'a giderken ölümden dönüş öyküsünü anlattı ve o dönemki sağlık sistemini yerden yere vurdu.

"Yıl 1987... İstanbul'de genel seçimler için yoğun bir çalışma var" diye sözlerine başlayan Erdoğan, bir konferansa katılmak için Tokat'a giderken yolda geçirdiği trafik kazasını anlattı.

"Yıl 1987... O dönemde Tokat'tan bir konferans için davet geldi. Yolda önümüzde bir kamyon vardı. Şoför arkadaşımız kamyonu geçti fakat karşıdan bir otobüs geliyordu. Arkadaşımız frene bastı ama sabah buzlanması nedeniyle araba savruldu. Önce gidip bariyerlere çarptık, ardından da otobüsün altına girdik. Arkadaşlar aramızda ölü var mı diye bakıyorlar. Kimimiz baygın, kan revan içinde.

Bizi oradan alıp Gerede'ye getirdiler ama hastane bize müdahale edemedi. Bir ambulansa bizi balık istifi halde bindirdiler. Serum şişesini de sağlam bir arkadaşımızın eline verdiler. Ambulansta hemşire bile yok! Gerede'den Bolu'ya geldik. Biz tedavi olacağız sanıyoruz ya. Bize ilk sorulan emekli misiniz? SSK'lı mı? SSK'lı olduğumuzu öğrenince bize bakmadılar. Bizi SSK hastanesine gönderdiler. İşte Tokat'ın yolunda başımıza bu geldi. O halde bizi hastane hastane dolaştırdılar. Bu ülkenin acılarını yaşayarak büyüdük. İsteriz ki çocuklar gençler bu çileyi yaşamasın."

1987 NEREDE 2011 NEREDE?

1987'de yaşadığı olayın ardından 2011 Türkiye'sinden örnek veren Erdoğan, Tokat'ta kalp krizi geçiren bir vatandaşın hastaneye ulaştırılma öyküsünü de şöyle aktardı:

"Size 2011 Türkiye'sinden bir örnek... Tokat'tan bir örnek. Tokat'ta bir vatandaşımızın babası kalp krizi geçiriyor. Zengin misin, fakir misin? diye soran yok. Bakıyorlar ki durum kritik. Hava ambulansı gelerek, amcamızı Ankara'ya götürüyor. 2 saatte Ankara'da gereken yapılıyor. Kardeşim de 'Allah razı olsun devletimden' diyor. İşte gelinen nokta budur. 1987 nerede 2011 nerede?"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com