Başbakan Erdoğan resmen aday!

Başbakan Erdoğan resmen aday!
AKP kulisleri Erdoğan'ın aday olacağında hem fikir...
AKP kulisleri Başbakan Erdoğan'ın kesin olarak Cumhurbaşkanlığı'na aday olacağı kanaatinde. AKP'li üst dzey yöneticilerinde açıklamaları bu yönde. Başbakan Erdoğan'ın Yerel Seçimleri Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin bir provası olarak görüdüğü belirtilirken, Erdoğan'ın tüm hesaplarını buna göre yaptığı belirtiliyor.
 
Erdoğan'ın son dönemdeki BDP'ye yakınlaşması, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Kürt oylarını almak için olduğu iddia ediliyor. Cumhurbaşkanlığı için %50 oy alınması Erdoğan'ı BDP'ye yaklaştırıken mevcut Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün tekrar aday olup olmayacağı ile ilgili kesin konuşmaması Erdoğan'ın canını sıkıyor.
 
Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı Gül'e AKP Genel Başkanılığı'nı teklif edeceği, ancak bazı bakan ve milletvekillerini kendi belirlemek istediğini ileteceği öğrenildi.
 
AKP Kulisleri Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı için "Aslında Erdoğan bir süredir tüzükteki milletvekilliği için 3 dönem ve genel başkanlık için de 4 dönem yasağının süreceğini defalarca açıklayarak kendisini bağladı. Artık tüzüğü değiştiremez. Bu nedenle 2015 seçimlerinde milletvekili adayı, yine 2015 kongresinde genel başkan adayı olamaz. Bu durumda cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Yoksa tüzük gereği bir dönem ara vermesi gerekir. Ancak Erdoğan gibi bir lider için böyle bir formül gerçekçi de, mümkün de değildir." yorumları yapılıyor.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com