BAŞBAKAN ERDOĞAN(1): "OLSA OLSA BUNLARDAN, DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN OLUR"

BAŞBAKAN ERDOĞAN(1): "OLSA OLSA BUNLARDAN, DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN OLUR"
BAŞBAKAN ERDOĞAN(1): "OLSA OLSA BUNLARDAN, DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN OLUR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni CHP" değerlendirmesini yaparak "Neresi yeni bunların. Olsa olsa bunlardan, Doğan görünümlü Şahin olur" dedi. ANKARA (ANKA) -Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Yeni CHP" değerlendirmesini yaparak "Neresi yeni bunların. Olsa olsa bunlardan, Doğan görünümlü Şahin olur" dedi.
Partisinin TBMM'deki grubunda konuşan Başbakan Erdoğan, ilk olarak AKP'nin, 12 Haziran seçimlerinde Türkiye'de her iki kişiden birinin oyunu alarak kesin bir zafer kazandığını hatırlatarak, "Bunun yıldönümünde iki husun altını çizmek istiyorum. Birincisi, sonuçların netleşmesiyle seçim atmosferini bir kenara bıraktık. Bu dönemde biraz dinlenelim demedik. 12 Haziran akşamı zafer sarhoşluğuna kapılmadık. Aynı aşkla ülkemiz için hizmet üretmeye devam ediyoruz" dedi. Erdoğan şöyle devam etti:
"Diğer husus da şudur; diğer seçim ve halk oylaması akşamında olduğu gibi partimizin balkonundan bazı sözler verdik. Yüzde 50'nin oyunu almış olsak da yüzde 100'ün iktidarı olacağımızı ifade ettik. Kesinlikle ayrımcılık yapmayacağımızı belirttik. Hükümet olrak sadece bize oy veren yüzde 50'nin değil yüzde 100'ün sorumluluğunu taşıdık. Çoğunluğun azınlığa tahakküme nasıl zulümse azınlığın çoğunluğa tahakkümü de aynı şekilde zulümdür. 75 milyon birdir, kardeştir. Herkes bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıdır. 9.5 yıllık iktidarımız süresince ilkelerden asla taviz vermedik.
Onyıllar boyunca Türkiye, azınlığın, belli zümrelerin çoğunluğa hükmettiği, çoğunluk adına kararlar aldığı, bunları baskıyla uyguladığı dönemlere şahit oldu. Millete tepeden bakadan, millete dayatma içinde olmuştur. Millete tepeden bakanlar farklı yaşam tazrlarının görünür olmasından şikayet ediyorlar. Türkiye'de yaşanan sadece ve sadece normalleşme sürecidir.

-"DERE YATAĞINDA AKAR"-

CHP'liler demokrasiyi biz getirdik diyor. Hayır, efendim. CHP, Gazi Mustafa Kemal'e rağmen demorkasiyi engellemiş ve geçişi engellemiştir. Fırsat buldukça Türk parasından Atatürk'ün resimlerini çıkarıp İnönü'nün resimlerini koyan bu zihniyettir. 12 Eylül huzursuzluğuna rağmen değişimi sadece ertelemiştir. 28 Şubat, Türkiye'yi rayından çıkarmış ama Türkiye yeniden rayına girmiştir. Unutmayın, dere yatağında akar. İstediğiniz kadar derenin yatağını değiştirmeye kalkın önünde sonunda önündeki engelleri aşar, yatağını bulur."
Türk Milletinin tarih boyunca önüne çıkan tüm engelleri aştığının altını çizen Başbakan Erdoğan, "Boşuna engel koymayın, bu millet onları yıkmaya muktedirdir. 12 Haziran seçimleri tıpkı 3 Kasım seçimleri gibi bu cevaplardan biridir. 12 Haziran milletin değişim iradesinin sandığa çok güçlü şekilde yansımasıdır. 12 Haziran'a kadar bir yandan hizmet üretirken bir yandan da ön yargılarla mücadele ettik" diyerek şöyle devam etti:
"Bunlar bu milletin dilini anlayamadı. Bu kadro çetelere, mafyalara karşı amansız mücadele etmiş, cuntalara karşı göğsünü siper etmiş bir kadrodur. 12 Haziran'da AK Parti değil millet kazanmıştır. Türkiye'de artık, çeteler, cuntalar, darbeler dönemi tarihe karışmıştır. Ne millet ne de bu gençlik demokrasinin rayında çıkarılmasına müsade etmeyecektir. 12 Haziran bizi değil Türkiye'yi değiştiren bir seçim olmuştur. Allah'tan başka zafer sahibi yoktur. Bizi son derece haksız şekilde tekebbürle ifade edenler değişimi anlayamayanlardır. Biz kimin karşısında kibirleneceğimizi, gururlanacağımızı çok iyi bilenleriz.

-"BUNLARDAN DOĞAN GÖRÜNÜMLÜ ŞAHİN OLUR"-

En son kademeli eğitimi yasalaştırarak tercih hakkı getirdik. Kimseye meslek liselerini ya da imam hatipleri dayatmıyoruz. Milletimizin önüne tercih özgürlüğünü koyuyoruz. Olsa olsa Doğan görünümlü Şahin olur bunlardan. 1930'larda milletin umudu olan Serbest Cumhuriyet Fırkası'na nasıl baktılarsa bugün de milletin tercihlerine öyle bakıyorlar. Muhalefetin statükoya sıkı sıkıya tutunduğuu görüyoruz. Er ya da geç muhalefet de bu değişime ayak uyduracak."(ANKA/DEVAM)
(ÜNS/ZHR) (Ankara)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com