Başbakan Erdoğan'a 'müstehcen' soru!

Başbakan Erdoğan'a 'müstehcen' soru!
Başbakan Erdoğan'a Victoria Secret’in kepenklerini kim indirttiğini sordu.
Başbakan  Tayyip Erdoğan’ın dün Ankara’da bir AVM açılışına katıldığı sırada orada bulunan dünyaca ünlü Victoria’s Secret iç giyim mağazasının kepenklerinin kapatılmasını CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran Meclis'e taşıdı. Daha önce de İstanbul'da benzer olayların yaşandığını hatırlatarak "Ziyaretiniz sırasında iç giyim mağazalarının kepenk kapatması talimatı mı verdiniz? Programlarınız öncesinde mekanda müstehcenlik kontrolü yapan biriminiz mi var?" diye sordu.

 Önergede yer alan diğer sorular şöyle:
 
 - İç giyim mağazasının kepenklerinin indirilmesi talimatını siz verdiyseniz gerekçeniz nedir?
 
 - İç giyim mağazalarının ticari faaliyette bulunmasının önünde bir yasal engel var mıdır?
 
 Cansız mankenler müstehcen midir?
 
 - Cansız mankenler ve üzerlerindeki çamaşırlar müstehcen midir? Bunların AVM içerisinde halk tarafından vitrinde görülüyor olmasının sakıncaları nelerdir?
 
 - Sizin katıldığınız programlar öncesinde ilgili mekanda resim, heykel gibi sanatsal ürünler ile cansız mankenlerle ilgili “müstehcenlik” kontrolünü yapan bir birim var mıdır? Varsa bu birim Başbakanlık’a mı, AKP Genel Başkanlığı’na mı bağlıdır? Böyle bir birim var ise burada çalışanların uymakla yükümlü olduğu kurallar nelerdir?
 
 Geçen yıl da TİM’de kaldırılmıştı
 
- Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) tarafından İstanbul’da 6-8 Aralık 2012 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası fuarında, ödüllü tasarımcı Ece Arkhavi’nin deri kemer koleksiyonunu sergileyen vitrin mankenlerinin TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından kaldırıldığı yönünde haberler ulusal medyada yer almıştır. Benzer bir uygulamanın katıldığınız Türkiye Giyim Sanayicileri toplantılarında yaşandığı da bilinmektedir. Bu olaya dair tarafınıza 13 Aralık 2012 tarihinde yönelttiğim 7/14252 sayılı soru önergeme niçin yanıt verilmemektedir? (BCE)
 
 
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com