Başbakan Erdoğan'ı böyle dinlemişler!

Başbakan Erdoğan'ı böyle dinlemişler!
Erdoğan'ın Başbakanlık Ofisi'nde nasıl dinlendiği ortaya çıktı. Başbakanlık Ofisi'ndeki böcek böyle çalıştı!
Bugün AKP iktidarına yakın Takvim Gazetesi Başbakan Erdoğan'ın ofisindeki 'böcek'in nasıl çalıştığına dair yaptığı haberde bilişim uzmanlarının görüşlerine yer verdi ve Erdoğan'ın nasıl dinlendiğini açıklamaya çalıştı.  Hatırlanacağı üzere geçen sene Başbakan Erdoğan'ın Ofisi'nde dinleme cihazı (böcek) bulunmuş, Erdoğan'ın korumalarının hepsi değiştirilmişti. Başbakan Erdoğan'ı Cemaatin dinlediği iddia edilmişti. Başlatılan soruşturmada hala bir sonuç alınamadı.
 
Takvim Gazetesinde yer alan haberde ise 'böcek'lerin şu şekilde çalıştığı bilgileri verildi:
 
ARAÇ VEYA OFİSE GÖNDERİLİYOR
 
Herhangi bir yere yerleştirilen alıcı (böcek), o bölgedeki ses ve konuşmaları topluyor. Hemen en yakındaki bir vericiye (ayna görevi gören) kriptolu olarak (sesler bozuk şekilde) ulaştırıyor. Buradan ses ve bilgiler, ana merkez olarak kullanılan bir araçtaki veya ofisteki cihazlara ulaştırılıyor. Ses ve konuşmalar, burada deşifre edilmiş halde (anlaşılır şekilde) toplanıyor.
 
DİĞER ALICILAR ENGELLENİYOR
 
Tüm bu işlemlerin yapılabilmesi için, böcek ile ayna görevi gören cihazın çeşitli kodlarla birbirine ayarlanmış olması gerekiyor. Ayrıca ayna görevi gören cihaz ile ana merkezin de ayarlarının aynı olması gerekiyor. Bu ayarlar, böcekteki verilerin başka alıcılara ulaşmasını engellemek için yapılıyor.

 
TAKVİM'İN HABERİNDEKİ DETAY!
 
Takvim Gazetesi'nin yukardaki verdiği bilgiler pek ala internetten de bulunabilecek bilgiler. Hem de videolu şekilde anlatımları da mevcut. Ancak Takvim Gazetesi'nin verdiği şekilde özellikle Yargıtay'ın verilen krokide belirtilmesi dikkatlerden kaçmadı. AKP yandaşı Nagehan Alçı da geçen hafta CNN Türk'deki programında ileriki günlerde Başbakan'ın dinlenilmesi ile ilgii yeni belgelerin çıkacağını söylemişti. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com