Başbakan Erdoğan'ı istifa ettirecek ses kayıtları!

Başbakan Erdoğan'ı istifa ettirecek ses kayıtları!
Başbakan Erdoğan'ın yeni yayınlanan ses kayıtlarında Bilal Erdoğan'ında yolsuzluk ve rüşvet olaylarında yer aldığı görülürken yeni İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da ismi geçiyor.

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarından sonra internette yolsuzlukların, rüşvetin ve usülsüzlüklerin ses kayıtlarının yayınlanmasına devam ediliyor.

Yolsuzluk soruşturmasında polise takılan telefon kayıtları gündeme bomba gibi düşmeye devam ediyor. ‘Haramzadelerbuf’ kullanıcı adıyla twitter’a yüklenen son tapelerde yine çarpıcı iddialara yer verildi.

‘Bosphorus 360 dosyası’ adı altında önü sürülen iddialarda Etiler Polis Okulu’nda Yasin El-Kadı ve Bilal Erdoğan’ın ortak olduğu yatırımı bizzat Başbakan Erdoğan’ın takip ettiği iddia ediliyor. Başbakan’ın Bilal Erdoğan’ın şirketi Bosphorus için de %10 komisyon istediği ortakların ise bu duruma isyan ettiği öne sürülüyor.

ERDOĞAN’IN GÖRÜŞMELERİNE YER VERİLDİ

Sızdırılan tapelerde Başbakan Erdoğan’ın 12 Mart 2013 tarihinde önce Usame Kutub ile ardından Şenol Kazancı isimli şahısla 29 Kasım 2013 tarihinde Etiler Polis Okulu arazisi ile ilgili telefon görüşmelerine yer verildi.

EFKAN’A HAVALE ETTİM ONU

Görüşmelerde 2013'ün kasım ayında Etiler Polis okulu arazisini ihalesiz almak için önce Bilal Erdoğan sonra da Şenol Kazancı ile 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 8.maddesinin ‘b’ bendinde yapılması planlanan yasal düzenleme hakkında görüştüğü, Kazancı’nın konuyu Başbakan Erdoğan’a ilettiği, Erdoğan’ın da dönemin Başbakanlık müsteşarı şimdiki İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı görevlendirdiği vurgulanıyor.

Emniyet arazisinin önce hazineye sonra KİPTAŞ’a devredilmesi ardındanda söz konusu şirketlere verilmesinin planlandığı öne sürülüyor. Başbakan Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen kayıtlarda Erdoğan’ın konuyla ilgili taleplere “onu Efkan’a havale ettim” dediği öne sürülüyor.

“BİLAL’İN ORTAKLIĞINI  DİLLENDİRMEYİN”

Cengiz Aktürk’e ait olduğu öne sürülen kayıtlarda ise Aktürk’ün farklı kişilerle yaptığı telefon konuşmalarında Bilal Erdoğan’ın şirketlerine gizli ortak olduğu ancak bunun kimseyle paylaşılmaması gerektiği belirtiliyor.

Soruşturma dosyasından alındığı öne sürülen bir fotoğrafta ise Bosphorous 360 şirketi ortakları Cengiz Aktürk ve Usame Kutub, şirketin genel müdürü Abdülkerim Çay, İsmet Yıldırım ve Başbakanlık Yatırım Destek Ajansı Başkanı İlker Aycı’nın olduğu iddia edilen şahısların bir otelin lobisinde buluştukları gözleniyor.

Söz konusu fotoğraf ise ‘KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım henüz yapılmayan ihale hakkında brifing veriyor’ başlığı ile duyuruluyor. (BCE)

Yorumlar
Ersan
13 Şubat 2014 Perşembe 17:57
17:57
Hepsi yalan dimi *** sizi. Siz böyle gözlerinizi kapatır götünüzle izler ve dinlerseniz daha başımıza çok gelecek var demektir.
88.236.137.150
neşe.
12 Şubat 2014 Çarşamba 14:54
14:54
Bu kasetlerden bıktık artık el birliği ile ülkeyi batırmayamı çalışıyorsunz? biraz piyasaları düşünün her gün farklı şeyler çıkarıyorsunuz.
78.171.39.7
Gökce
12 Şubat 2014 Çarşamba 13:54
13:54
Ampül patladiiiii:)
77.57.33.95
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com