Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajı

Başbakan Erdoğanın 1915 olaylarına ilişkin mesajı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Loğoğlu:

TBMM (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "CHP olarak biz de 20. yüzyılın başlarında olaylarda hayatlarını kaybeden bütün insanların huzur içinde yatmasını dileriz. Hiçbir ayrım yapmaksızın, Ermeniydi, Müslümandı, başka gruplara mensup insanlardı. O olaylarda, o günün koşullarında hayatlarını kaybetmiş insanların şimdi yaşayan nesilleri, torunları varsa onların da hepsinin üzüntüsünü, acılarını paylaşırız" dedi. 

Loğoğlu, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına girişinde gazetecilerin Başbakan Erdoğan'ın mesajına ilişkin sorularını yanıtladı. 

Erdoğan'ın açıklamasında en dikkati çekici kavramın taziye kelimesi olduğunu, bunun bütün dinlerde var olan kutsal, saygı değer bir kavram olduğunu belirten Loğoğlu, "Hiçbir sakınca yok. Onun için bundan gocunmamak lazım. Ama hangi ortamda, hangi vesile ile? Niçin bu kadar geç kalındıktan sonra, yıllarca iktidarda olan bir başbakan 2014 yılını seçiyor. Bunu biraz sorgulamak lazım" diye konuştu.

Loğoğlu, şöyle devam etti:

"CHP olarak biz de 20. yüzyılın başlarında olaylarda hayatlarını kaybeden bütün insanların huzur içinde yatmasını dileriz. Hiçbir ayrım yapmaksızın, Ermeniydi, Müslümandı, başka gruplara mensup insanlardı. O olaylarda, o günün koşullarında hayatlarını kaybetmiş insanların şimdi yaşayan nesilleri, torunları varsa onların da hepsinin üzüntüsünü, acılarını paylaşırız. Ermenilerin de paylaşırız, diğerlerinin de paylaşırız ama hiçbir ayrım yapmaksızın."

 

-"Türklerin, Ermenlerin ve diğer insanların tarihini de siyasi istismar konusu yapıyor"

 

AK Parti'nin din  ve Başbakan Erdoğan'ın din, yargı, eğitim gibi her alanı siyasallaştırdığını ileri süren Loğoğlu, "Hepsini siyasi istismar konusu yaptılar. Bir tek tarih alanı kalmıştı, onu iç politika malzemesi olarak kullanıyordu Başbakan, 'İnönü şöyle yaptı', Atatürk'e belki tam laf dokunduramıyorlardı, ama şimdi bu ülkenin, bu insanların, bu yörede yaşayan, Türklerin, Ermenlerin ve diğer insanların tarihini de siyasi istismar konusu yapıyor. Biz bu zihniyete, bu yaklaşıma karşıyız" değerlendirmesinde bulundu.  

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com