Başbakan Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin mesajına teşükkür ilanı

Başbakan Erdoğanın 1915 olaylarına ilişkin mesajına teşükkür ilanı
Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şirinoğlu:

İSTANBUL (AA) - Yedikule Surp Pırgiç Ermeni Hastanesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Bedros Şirinoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, 1915 olaylarına ilişkin mesajı dolayısıyla gazeteye verdiği ilanla teşekkür etti. 

Şirinoğlu, bazı gazetelerde yer alan ilanla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başbakan Erdoğan'ın daha önce de "gayrimüslimlere yönelik jestleri" olduğunu belirterek, "Bu taziye mesajı, Ermeniler'e uzatılan bir eldir. Bu elin sıkıca kavranması gerekir" dedi. 

Başbakan Erdoğan'ın mesajının, hem Ermeni cemaati hem de ülkede yaşayan bütün insanlar açısından önemli bir açılım olduğunu belirten Şirinoğlu, "Bu eller birleşirse, çözüme daha çabuk gidilir, bu işlerden nemalanmak isteyen kişilerin de önü kesilmiş olur" ifadesini kullandı. 

Bedros Şirinoğlu, gazetedeki teşekkür ilanını ailesi adına verdiğini vurgulayarak, "Sayın Başbakanımızın yapmış olduğu güzelliklere karşılık bu ilanı verdim. Hatta mesajımda, 'güzel adam' diye zikrettim. Başbakanımızı gerçekten seviyorum. Daha önceki beyanlarımda da 'Onun gönlüne, kalbine inanıyorum. Başbakanımız iyi adamdır' demiştim. İşte buyurun meydanda. Doğru söze ne denir? Sayın Başbakan 99 yıl sonra ülkede ilk defa kötü günlerin anısına bir taziye mesajı sunmuştur" diye konuştu. 

Başbakan Erdoğan'ın mesajının, İstanbul'da ve Türkiye genelinde yaşayan Ermeniler'in büyük bölümü tarafından memnuniyetle karşılandığını bildiren Şirinoğlu, "Belli bir kesim tatmin olmamıştır. Bunu da kabul etmek lazım. Diasporayı bilemem. Fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Ermeniler olarak büyük çoğunluğumuz, Sayın Başbakan'ın bu sözlerini memnuniyetle karşıladık. Sayın Başbakan'a kalben teşekkür ediyorum" dedi. 

Şirinoğlu'nun gazetelerde yer alan ilanı şöyle: 

"Bizlere ilkleri yaşatan, saygıdeğer Başbakanımız güzel adam Sayın Recep Tayyip Erdoğan. Taziye mesajınıza en içten teşekkürlerimi arz eder, ben ve ailem adına, kötü günlerde hayatını kaybeden Müslüman kardeşlerimin torunlarına taziyelerimi sunarım."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com