Başbakan Erdoğan'ın Denizli ziyareti -Erdoğan'ın evini ziyaret ettiği işadamı Akkürek: ''Biz geleceğine inanıyorduk, elhamdülillah, inandığımız gibi oldu'' (Fotoğraflı-Görüntülü)

Başbakan Erdoğan'ın Denizli ziyareti   -Erdoğan'ın evini ziyaret ettiği işadamı Akkürek:   ''Biz geleceğine inanıyorduk, elhamdülillah,   inandığımız gibi oldu''      (Fotoğraflı-Gör

DENİZLİ (A.A) - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın evine konuk olduğu işadamı Bayram Akkürek, yaptıkları davetin ardından Erdoğan'ın kendilerini ziyaret edeceğine inandıklarını ve inandıkları gibi olduğunu söyledi.
     Başbakan Erdoğan'ın dün Denizli programı sona erdikten sonra evlerine konuk olduğu Akkürek, AA muhabirine ziyaretin öyküsünü anlattı.
     Akkürek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, geçen yıl genel seçimler öncesinde gerçekleştirdiği Denizli ziyareti sırasında evlerine davet ettiğini ve kendisinin de bir sonraki Denizli programında evlerinde konuk olmaya söz verdiğini ifade ederek, ''Başbakanımızın sözünde duracağını biliyorduk. Biz geleceğine inanıyorduk, elhamdülillah, inandığımız gibi oldu'' dedi.
     Başbakan ile görüşmelerinin çok samimi bir ortamda gerçekleştiğini dile getiren Akkürek, şunları kaydetti:
     ''Tayyip Ağabeyimize tavuklu böreğimiz vardı, onu ikram ettik, çay ikram ettik, bir de tarçınlı kurabiyemiz vardı, onu çok sevdi, onu kızım yapmıştı. Gerçekten memnun oldu. Yedi yaşındaki kızım Abide Nur'un karnesine baktı. Sayın Başbakanımıza saygımızdan dolayı 'Başbakanımız' diyoruz ama gerçekten de o bizim ağabeyimiz. Hatta 2003 yılında AK Parti il binasında çekilen fotoğrafta Tayyip Erdoğan'ın kucağındaki çocuk oğlum Muhammet Ali. Fotoğrafı gösterdim, onu da hatırladı. İlköğretim 2. sınıfa kadar Muhammet Ali, Başbakanımızı gerçekten ağabeyimiz sanıyordu.''
     Bayram Akkürek'in eşi Meliha Akkürek, ağabeyinin tavsiyesi ile ''Sözü Tayyip verdiyse gerçekleşmiş demektir. Evimize bekliyoruz'' ve ''Söz konusu Tayyip'se imkansız şey yoktur. Evimize bekliyoruz'' şeklinde pankart hazırlayarak, davetlerini yinelediklerini anımsatarak, ''Bir insanı eğer çok seviyorsanız, illa ki o sevginin tesirinde kalır. Tayyip Erdoğan da başbakan da olsa bu sevgiye karşı alakasız kalacak bir insan değil. İlla ki karşılık verir, verdi de. Çok memnun olduk, mutlu olduk'' diye konuştu.
     Başbakan Erdoğan'a, yaptığı tarçınlı kurabiyelerden ikram eden 14 yaşındaki Fatma Nur Akkürek ise Başbakanın kurabiyesini beğendiğini ve kendisine iltifatta bulunduğunu anlattı.
    
     Muhabir: Mustafa Dermencioğlu - İbrahim Süzer / Ufuk Kırabalı
     Yayıncı: Orhan Topal (DENİZLİ)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com