Başbakan Erdoğan’ın subaylarla gizli toplantısı

Başbakan Erdoğan’ın subaylarla gizli toplantısı
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anadolu Ajansı muhabirlerinin dahi içeriye alınmadığı bir konferansta subaylara seslendi.

Başbakan Erdoğan, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Arslan Güner tarafından karşılandı. Orgeneral Güner, Harp Akademileri Komutanıyken Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Orgeneral Bilgin Balanlı'nın yerine atandı. Bugün Başbakan Erdoğan'ın karşılayan Güner'in adı Ankara Garnizon Komutanıyken Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrunnisa Gül'le tokalaşmamak için protokolden ayrılan komutan olarak gündeme geldi. İddilara göre son Askeri Şura'da Başer'in Kara kuvvetleri Komutanlığına atanmasına Cumhurbaşkanı Gül muhalefet etti.

HAKAN FİDAN’LA GÖRÜŞME

Harp Akademileri Komutanlığı’nda yaklaşık bir saat boyunca subaylara seslenen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sürpriz bir şekilde yeniden Üsküdar’daki evine geçti. Başbakan Erdoğan eve girdikten kısa süre sonra MİT Müsteşarı Hakan Fidan da Erdoğan’ın konutuna geldi. Görüşmeye ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.   
 
2023 HEDEFLERİ KONUŞULDU


Başbakan Erdoğan, bugün Harp Akademileri Komutanlığı'nda verdiği konferansa ilişkin soru üzerine, şunları kaydetti:

''Ben genel başlığı size vereyim. Genel başlığımız şuydu: Özellikle büyüyen, gelişen Türkiye 2023 hedeflerimiz üzerindeki her alanda Türkiye'nin altyapı, üst yapı noktasındaki attığı adımlar. Bunun yanında tabii ki savunma sanayi ile ilgili mevcut gelişmelerimiz, yani dün sürekli olarak dışa bağımlı olan ama bugün artık kendi savunma sanayiyle ilgili ihtiyaçlarını karşılama noktasına gelmekte olan bir Türkiye. Bu noktada attığımız adımlar. Bunları orada geniş bir şekilde anlatma fırsatını bulduk. Gayet verimli, güzel bir konferans oldu.''
(SRK)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com