Başbakan Erdoğan'ın zırhlı makam aracından bakın ne çıktı!

Başbakan Erdoğan'ın zırhlı makam aracından bakın ne çıktı!
İkinci dalga yolsuzluk soruşturması kapsamında tanık sıfatıyla ifadeye çağrılan Bilal Erdoğan uzun bir aradan sonra babasının otomobilinde ortaya çıktı

Büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonunun ikinci dalgası kapsamında ifade için çağrılan Bilal Erdoğan, Başbakan Erdoğan’ın zırhlı makam  aracında ortaya çıktı.

Herkes onu yurt dışına kaçtı zannederken bu konudaki iddialarda gündemden hiç düşmedi.

Başbakan Erdoğan’ın belli ki Bilal Erdoğan’ı zırhlı makam aracında dolaştırıp basına çıkarmasında gözlerin içine baka baka  hukuk sistemine ve Türk Halkı’na açık mesajları vardı.

Bilal Erdoğan, savcı Muammer Akkaş’ın ifadeye çağırması üzerine kayıplara karışmıştı. İkinci Dalga rüşvet ve yolsuzluk operasyonu yöneten savcı Muammer Akkaş’a da  Bilal Erdoğan’ı ifadeye çağırmasının bedeli ağır ödetilmişti.

İkinci Dalga Operasyon dosyası, savcıdan alınmıştı. Basın açıklaması yapmak isteyen savcı Akkaş engellenmiş ve açıklamasını yazılı bir şekilde yapmak zorunda bırakılmıştı. Savcı Akkaş ‘’Dosyamı elimden aldılar, görevimi yapmama izin vermiyorlar, zanlılar delilleri karartarak kaçacak’’ diye isyan etmişti.

Bilal Erdoğan ismi o günden beri gündemden düşmedi. Herkes neden ifade vermeye gitmediğini basın yoluyla ve kitlesel halk eylemleriyle protesto etti.

Bilal Erdoğan’ın 2 Ocak’ta yurt dışına çıktığı iddia edilmişti. Başbakan Erdoğan’da boş durmayarak mağdur edebiyatına tekrar başlamış ve “Oğlum üzerinden bana geleceklerdi” sözleriyle gözlerin çevrildiği oğul Erdoğan, AKP döneminde kuyumculuktan yemeğe, sabunculuktan kozmetiğe kadar pek çok alanda “atılım” yaptı.Harvard’da kamu yönetimi eğitimi alan, Dünya Bankası’nda çalışan Bilal Erdoğan, BMZ Group Denizcilik ve İnşaat A.Ş şirketi ile armatörlüğe adım attı. Maye Dış Ticaret isimli şirkete ortaklığıyla kozmetik, Mis Hediyelik Eşya Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile de kokulu meyve sabunu işine giren oğul Erdoğan, Doruk Izgara Limited Şirketi ile de fırıncılıktan tabldot yemeğe; otel işletmekten, kahvehaneciliğe; kuruyemişçilikten aktarlığa kadar pek çok alanda faaliyet yürütüyor. Yengesi Sema Erdoğan ile birlikte kuyumculuk mağazasına da ortak.

Başbakan’ın ticarete atılan ilk çocuğu, büyük oğlu Burak oldu. 94 metrelik gemiyle deniz taşımacılığına başlayan Burak Erdoğan’ın şimdi filosu var.

Genç yaşta, üniversitede okuyacak paraları olmayan Başbakan Erdoğan’ın 4 çocuğunun da yurt dışında iş adamı Remzi Gür’ün verdiği bonkör bursla okuyarak, kısa sürede yani 11 yıllık AKP Hükümeti’nin Türkiye’nin başında olduğu süre içerisinde dudak uçuklatan zenginliğe, mal varlıklarına sahip olmaları da çok dikkat çekici diğer bir nokta olarak karşımızda durmakta.

3 adet baklava çalarak 6 yıl hapis cezası alan küçük çocukların olduğu Türkiye’de, Başbakan’ın oğlu olduğu için ifade vermeye bile gitmeyen ve görevini yapan polis, yargı üyelerinin baskı altına alınmaya çalışıldığı hukuksuzlukların kol gezdiği bir Başbakan Erdoğan’ın dilinden düşürmediği kendi ‘’Yeni Türkiye’sine’’.

Babamın oğlu olsa ifade verecek diyen Başbakan Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan söz konusu olunca zırhlı makam aracıyla Türk Halkı'na gayet net cevap mermiş oluyor. (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com