‘Başbakan gitmezse bu suçu işleyeceğim’

‘Başbakan gitmezse bu suçu işleyeceğim’
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Fransa'da görüşülecek teklife için Başbakan Erdoğan’ı göreve davet etti.

 

Fransa’da görüşülecek Ermeni soykırım yasa tasarısı için bir yorum da CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’dan geldi. Özcan, “Dünya lideri olduğunu iddia ediyorsa gider Fransa'ya bu yasa yürürlüğe girince Şanzelize Meydanı'nda binlerce Türk'ü toplar, Fransa'nın çıkardığı bu yasayı yırtıp atar. Ama Sayın Başbakan bunu yapmıyorsa, ben bu yasayı ihlal etmek için Fransa'ya gideceğim. Bakalım Fransa alıp Türk parlamenterini cezalandırmaya kalkıyor mu" dedi.

 Erdoğan’ın bu işi ciddiye almadığını ifade eden Özcan,"Sayın Başbakan bu işi ya ciddiye almıyor ya da teslim olmuş görüntüsü veriyor. Dünya lideri olduğunu iddia ediyorsa gider Fransa'ya bu yasa yürürlüğe girince Şanzelize Meydanı'nda binlerce Türk'ü toplar, bir miting yapar, Fransa'nın çıkarttığı bu yasayı yırtıp atar, ayaklarıyla çiğner, ben böyle bir şeyi tanımıyorum kardeşim, Ermeni soykırımı iddiaları yüzyılın en büyük yalanıdır der, ne yapıyorsanız yapın der, o zaman derim ki sen gerçekten dünya lideriymişsin" dedi. 

Başbakan bunu yapmazsa…

Özcan konuşmalarına şöyle devam etti: "Ama Sayın Başbakan bunu yapmıyorsa ben şunu açıkça söylüyorum, bugünden söylüyorum. Ben bu yasayı ihlal etmek için Fransa'ya gideceğim Fransa parlamentosunun önünde bu yasayı tanımıyorum, Ermeni soykırımı iddiaları dünyanın en büyük yalanıdır, böyle bir soykırım gerçekleştirilmemiştir, hadi bakalım Fransa hükümeti olarak Türk parlamenterine bu yasayı nasıl uygulayacaksınız, görelim diyeceğim, suçu işlemeye gideceğim. Yasalaşırsa, yürürlüğe girerse, yürürlüğe girdikten sonra birkaç gün sonra Fransa'ya gideceğim ve bu suçu işleyeceğim. Bakalım Fransa Hükümeti Türk parlamenterine bu yasağı ihlal etmekten dolayı ne yapabiliyor. Bakalım Fransa alıp Türk parlamenterini cezalandırmaya kalkıyor mu, bunu yapabilecek cesareti var mı göreceğiz, ben bununla ilgili de bedel ödemek gerekiyorsa bedel ödemeye hazırım. Ben tek başıma gideceğim, kararlıyım."

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com