Başbakan Gündemi Değerlendirdi!

Başbakan Gündemi Değerlendirdi!
Başbakan Erdoğan, Şam'a ziyaretinden önce havaalanında soruları cevaplandırdı.


Başbakan Erdoğan protestoların arkasında organizasyon olduğunu iddia etti. Erdoğan olaylarla Tunus'taki isyanla bağ kuranlara tepki göstererek. "Halkımla bu noktadaki ilişkilerim ortadadır. Dolayısıyla bu tür söylenen bazı yaklaşım tarzlarını doğru bulmuyorum" dedi.

Başbakan Erdoğan Lübnan krizini görüşmek üzere Suriye'nin başkenti Şam'a gitmeden önce İstanbul Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi.

GALATASARAY'IN STADI YAPACAK GÜCÜ YOKTU

Kamuoyunun gündemine oturan Türk Telekom Arena'daki protesto gösterileriyle ilgili soruya Erdoğan, Galatasaray'ın kendi imkanları ile yapacak durumda olmadığının altını çizerek sürecin merhun Canaydın'ın başvurusuyla başladığını anlattı.

Uluslararası futbol noktasında bizleri en ileri derecede temsil etmiş Galatasaray'a yakışır stadı yapmak istediklerini belirten Erdoğan, Ali Sami Yen'in bakımında bile kulübün sıkıntılar yaşadığına dikkat çekerek şunları söyledi:

BİZZAT BEN İLGİLENDİM

"Ali Sami Yen stadı Galatasaray'ın değildir. Sadece üst kullanım hakkı verilmiştir. O da devletindir milletindir. Seyrantepe'yi yaparken tabii ki değerlendireceğiz. Müteahhit burayı bitiremeyince TOKİ'ye "Bu işi sen bitireceksin" dedik. Bitirirken de bizzat bu işle şahsen ilgilendim. Çünkü böyle bir stada ihtiyacımız vardı. Burası Şükrü Saraçoğlu gibi değildi. Çünkü o stadı Fenerbahçe yaptı.

AÇILIŞI FARKLI YAPABİLİRDİK

TOKİ'nin farklı illerde stad yapıman giridği yerler var. Mesela Trabzon ile ilgili başladık. Stadın bitişiyle birlikte açılış heyecanını yaşamak istedik. Açılışı böyle değil de farklı da yapabilirdik.

AZİZ BEY KISKANMAMIŞTIR

Tuttuğum kulüp belli. Örneğin Fenerbahçeliyim. Şimdi burada ayrımcılık yapmadık. Fenerbahçe Başkanı Aziz Bey Bey ile yaptığım görüşmede "Böyle bir stadın yapılmasından iftihar ediyoruz. Asla da kıskanmıyoruz" demiştir. Kalkıp açılış töreninde böyle bir tablo ile karşılaşmamız olmamız bizi üzmüştür.

ORGANİZASYON VAR

Bütün Galatasaray camiasına mal etmek asla mümkün değil. Ama burada bir organizasyon var mı. Burada onu da açıkça söyleyeyim. Bir organizasyon var. Bunu da kimse son zamanlardaki bazı spesifik olaylara mal etmesin. Yani onlarla bir araya getirmesin. Zira ben Türkiye'nin Başbakanı'yım. Ve şu anda ülkemi adım adım dolaşıyorum. Gittiğim illerde halkımın teveccühü ortadadır. Halkımla bu noktadaki ilişkilerim ortadadır. Dolayısıyla bu tür söylenen bazı yaklaşım tarzlarını doğru bulmuyorum. Gerçek doğrusu 12 Haziran'da ortaya çıkacaktır. Gerçek anket odur. Yapılan anketler geçicidir. Orada çok açık net göreceğiz."

LÜBNAN KRİZİ

Lübnan'daki krizle ilgili neler yapılabileceğini görüşmek üzere Şam'a gittiğini açıklayan Erdoğan, konuyla ilgili Sarkozy'den davet aldığını belirtti:

"Siyasi istikrarın bölgede hakim olmasıdır. Ortadoğu'da ihtilaf ve istikrarsızlık mevcut durumda. Böyle bir ortamda Lübnan'ın belirsiz ortama girmesine bölgemiz kaldırmaz. Bildiğiniz gibi Lübnan'da askeri gücümüz var.Türkiye olarak geri kalmış bölgelerinde birçok desteklerimiz oldu ve olmaya devam ediyor. Ziyaretle bize düşen ne olarabilir. Onu görmek istiyoruz. Uluslararası ortak çaba gerekmektedir. Lübnan'daki hükümet krizi için Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy'den dün mektup aldım. Olumlu yanıt için talimak verdim.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com