Başbakan Hakkında Yine Suç Duyurusu!

Başbakan Hakkında Yine Suç Duyurusu!
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut TANAL, Başbakan'ın Anayasa Mahkemesini aşağılaması gerekçesiyle, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

GEREKÇE AYM'NİN KARARLARINI AŞAĞILAMAK
 
Tanal dilekçesinde; "Anayasa Mahkemesi'nin, 2 Nisan'da Twitter yasağının ifade özgürlüğüne aykırı bulması, 9 Nisan'da kamuoyunda Tam Gün Yasası olarak bilinen yasanın iki maddesinin yürürlüğünü durdurması, 10 Nisan'da HSYK’nın yapısını değiştiren kanunu, Adalet Bakanına verilen yetkilerini düzenleyen hükümlerinin büyük çoğunluğunu iptal etmesi ve 11 Nisan'da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna tanınan kişisel verilerin işlenmesi ve gizliliğinin korunmasına ilişkin kanun hükmünü iptal etmesi sonucu; Recep Tayyip Erdoğan, 12.04.2014 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avcılar Ambarlı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi'nin açılış töreninde, Anayasa Mahkemesi'ne ağır ifadelerde bulunarak devletin Anayasal bir kurumu olan Anayasa Mahkemesini aşağılamış ve ulusal çıkarlara ters kararlar almakla itham etmiştir" dedi.. 

Tanal, "Bu durum, Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesine göre; Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılama suçunu oluşturmaktadır " ifadesini kullandı. (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com