Başbakan hiçbir şey vaadetmeden gitti...

Başbakan hiçbir şey vaadetmeden gitti...
Kütahya halkının partisine oy vereceğine güvendiğini belirten Erdoğan'ın, yeni hiç bir vaadde bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.

Miting dolayısıyla Kütahya'ya gelen AKP lideri ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yine muhalefet partilerine yüklendiği konuşmasında, Kütahyalılar'dan oy istedi.
Kütahya halkının partisine oy vereceğine güvendiğini belirten Erdoğan'ın, yeni hiç bir vaadde bulunmaması dikkatlerden kaçmadı.

KÜTAHYA'NIN KOMŞU İLLERE DUBLE YOL BAĞLANTISINA DEĞİNİLMEDİ!..
“Hakkari'de yol yaptık, Harran Ovası'nı suyla buluşturduk. Ulukışla viyadüklerini tünellerle geçtik. Boğazın iki yakasını denizin
altından birleştirdik. 6 yılda 9 bin 468 kilometre duble yol yaptık' diyen Başbakan Erdoğan, Kütahya'nın İzmir ve Balıkesir'e duble yol bağlantısının önceliğinden hiç bahsetmedi.

AKP'YE OY ORANINDA İLKLERE GİREN KÜTAHYA'YA YENİ VAAD YOK!
AKP İl Teşkilatı ve Belediye Başkan Adayı tarafından, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ilin ihtiyaçları ve öncelikleri konusunda, aydınlatılmamış ve bilgilendirilmemiş olduğunun anlaşıldığı miting konuşmasında, yerelden daha çok “genel seçim” havası estirildi.

BAŞBAKAN, HAVA KİRLİLİĞİNDE YANILDI
AKP iktidarından önce sadece 9 ilde doğalgaz olduğunu, şimdi ise 63 ilde doğalgaz kullanıldığını söyleyen Erdoğan, Kütahya'da hava kirliliğinin kalmadığını söyledi. Ancak Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TUİK) dün yayınladığı “hava kalitesi raporu”ndan habersiz olduğu anlaşıldı. TUİK'in son verileriyle Başbakan Erdoğan'ın “hava kirliliği” açıklamalarının örtüşmediği ortaya çıktı. TUİK'in raporlarına göre Küyahya hala kirli.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kütahya'da Zafer Meydanı'nda yaptığı konuşmada, muhalefetin küresel krize sarılıp oy devşirmeye çalıştığını ancak halkın geçmişte yaşadığı sıkıntıları unutmadığını belirterek, 'Türkiye'nin kaybetmesi için bunlar kriz duasına çıkıyorlar. Türkiye ilerlemesin, kalkınmasın. Bu tür eski hesapların içindeler' dedi. Erdoğan, Bahçeli ve Baykal'a yüklenerek, 'Sayın Baykal, biz senin cemaziyelevvelini iyi biliyoruz. Maliye bakanlığı yaptın, orada bize ne çileler çektirdin biliyoruz. Sayın Bahçeli, fona devrettiğiniz 16 bankanın hesabını nasıl vereceksiniz? 40 milyar dolar, bunun hesabını nasıl vereceksiniz? İnsaf, insaf. İnsan bir aynaya bakar, sonra konuşur' dedi.

'BİZ İHTİRASLA BAŞI DÖNENENLERDEN OLMADIK'
Yalan ve karalama siyasi yürütenlerin karanlığa gömüldüğünü ifade eden Erdoğan şunları söyledi:
'29 Mart'ta Türkiye bir kez daha tercihini yapacak. Her mitingde halkımla konuştum. Eserlerimizle konuştum, yapacaklarımızı anlattım. CHP, MHP ne yaptılar? Nasıl bir üslup kullandılar gördünüz mü? Nasıl bir dil kullandılar duydunuz mu? Bu ülkenin başbakanına, hizmet üreten partisine nasıl iftiralar attılar işittiniz mi? Siyasetlerini yalan üzerine kurdular. Yatsı olmadan yalanları ortaya çıktı. Bizi karalamaya kalktılar, karanlığa gömüldüler. Bize çamur atmaya kalktılar, çamur kendilerine bulaştı.
Karalama siyaseti yaptılar, siyasetin üslubunu yerlere düşürdüler. AKP hizmet siyasetinin partisidir. AKP, insan odaklı siyasetin, milletin partisidir. Bu ülkede özgürlüklerin savunucusudur. AKP, siyasetin seviyesini yükselten, eserleriyle konuşan, planlarıyla, gelecek tasavvuruyla milletin karşısına çıkan bir partidir. Biz ihtirasla başı dönenlerden olmadık. Biz hırs gözünü bürüyenlerden olmadık. İktidara gelebilmek için her yolu mubah görenlerden olmadık. Geçmişte beş tane anahtar dağıtanlar vardı. Biri ulaştı mı elinize? Ama biz 5 anahtar dağıtmadık. Buyurun konut kardeşim. Benim vatandaşım 250 bin konutu aldı. 500 bin konut yapma hedefimiz var. Vatandaşlarımızın, işçilerimizin meselelerine çözüm aradık. Bazı siyasetçiler Sivas'tan ötesine geçemedi.'

Kütahya halkına güvendiğini vurgulayan Erdoğan, “Ben kime güveniyorum? Size. Gücümüzü bu seçimde çok daha iyi göstereceğiz. Gücümüzü milletten alıyoruz' dedi.
Erdoğan, T.C. kimlik numarası olmayanların seçimlerde oy kullanamayacağını ancak bu konuda dün önemli bir gelişme olduğunu, aynı aileden bir kişinin gidip bütün aile fertlerinin nüfus kayıt örneğini alabileceğini hatırlattı. Başbakan, konuşmasının ardından Burdur'a gitti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com