"Başbakan insan avına başladı"

"Başbakan insan avına başladı"
Genel Başkan Yardımcısı Tekin: “Başbakan’ın geliş gidişlerde tepki görmemesi için güzergahlarını tamamen insansızlaştırsınlar.

Genel Başkan Yardımcısı Tekin: “Başbakan’ın geliş gidişlerde tepki görmemesi için güzergahlarını tamamen insansızlaştırsınlar, aksi takdirde tepki görmemesi mümkün değildir” dedi.

“Başbakan’ın geliş-gidişleri de sorun haline dönüştü. En kısa sürede bu insan avından vazgeçsinler.”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’ne geçtiği sırada “hakaret ettiği” iddia edilen kişilerin gözaltına alınmasını kınadı. Gözaltılarla ilgili olarak Beşiktaş CHP İlçe Başkanlığı önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Gürsel Tekin, CHP Kadıköy ilçe başkan yardımcısı ile gençlik kolu üyesi iki kişinin de gözaltında tutulduğu Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek, yetkililerden bilgi aldı.

... “Bütün demokratik ülkelerde siyasetçilere tepki olur. Eğer siz ülkeyi yönetiyorsanız bu tepkilere alışık olacaksınız” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin şunları söyledi;

“Başbakan’ın geliş-gidişleri de Türkiye’de sorun haline dönüştü. Bir yurttaş tepki göstermiş olabilir. Eğer siz demokrasiyi hazmedebilmişseniz bu tepkilere hoşgörülü olacaksınız. En kısa sürede bu insan avından vazgeçsinler.Eğer Sayın Başbakan’ın geliş gidişlerinde tepki görmesini istemiyorlarsa Başbakan’ın güzergahlarını tamamen insansızlaştırsınlar, o yollarda insanı yürütmesinler. Aksi takdirde tepki görmemesi mümkün değildir. Biz ülkeyi yönetmediğimiz halde zaman zaman vatandaşın tepkisiyle karşılaşıyoruz. Bu son derece doğaldır. Bu tepkilerin karşısında tutuklamayla, tepki göstererek ya da ona hakaret ederek cevap vermiyoruz. İnanıyorum ki, arkadaşlarımız en kısa sürede serbest bırakılacak.(SBK)

Sözcü

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com