"Başbakan istedi, Ferit Bey çareyi tesettürde buldu"

"Başbakan istedi, Ferit Bey çareyi tesettürde buldu"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin narenciye tanıtımı için Kanuni ve Hürrem Sultanlı çektiği reklam tanıtım filminin, Başbakan'ın eleştirileri nedeni ile durdurulduğunu ve askıya alındığını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin narenciye tanıtımı için Kanuni ve Hürrem Sultanlı çektiği reklam tanıtım filminin, Başbakan'ın eleştirileri nedeni ile durdurulduğunu ve askıya alındığını açıkladı.

Oran, 2012 yılını değerlendirdiği ve 2013 yılı beklentilerini paylaştığı basın toplantısında, Türkiye'de planlı bir ekonomiye ihtiyaç olduğunu, kararların ayak üstü alındığını ve kararları da tek kişinin verdiğini söyledi. Ekonomik Sosyal Konsey'in ise toplanmadığını bildiren Oran, bunla ilgili en az 20 soru önergesi verdiğini, her basın açıklamasında bunu söylediğini ancak basının yer vermediğini vurguladı. Oran, "Düşünebiliyor musunuz. Bir ülkede Ekonomik Sosyal Konsey, anayasada "üç ayda bir toplanır' diyor, üç yıldır toplanmıyor" eleştirisinde bulundu.

"MUHTEŞEM YÜZYIL'DA FERİT BEY ÇAREYİ, TESETTÜRDE BULDU"

Konuşmasında Başbakan Erdoğan'ın sert eleştirilerine maruz kalan Muhteşem Yüzyıl dizi filmine de değinen Oran, Başbakan'ın oturup Muhteşem Yüzyıl için resmen fetva verdiğine işaret ederek, "Bütün Türkiye'nin gündemi Muhteşem Yüzyıl'la yatıyorlar, kalkıyorlar" dedi. Burada piyasaya bir müdahalenin de söz konusu olduğunu belirten Oran, şöyle devam etti:

"Ferit Bey (Şahenk) o diziyi başka bir yerden almış. Dünyanın parasını ödemiş. Başbakan kalkıyor diyor ki "bu kalksın, oynamasın' diyor. Böyle bir şey olabilir mi? Ferit Bey de çareyi nerede buldu. Tesettür de buldu. Ben yurt dışına gittiğinde dalga konusu. Haremdeki bütün kadınlar kapandı şu anda."

"ZAFER ÇAĞLAYAN, "HÜRREM VE KANUNİ'Lİ' REKLAM TANITIM FİLMİ "DURDURUN' DİYOR"

Diğer taraftan, Mersin'de Akdeniz İhracatçı Birlikleri'nin, Fındık Tanıtım Grubu'ndan etkilendiğini ve "Narenciye Tanıtım Grubu" kurduğunu belirten Oran, bu grubun 2010 yılında Tarkan ile bir reklam filmi çektiğini ve özellikle Rusya'da oldukça tuttuğunu söyledi. Bu yıl ise reklam filmini dünyada en etkili olabileceğini düşündükleri "Muhteşem Yüzyıl" ile yapmaya karar verdiklerini, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın da destek verdiğini açıklayan Oran, "Bunlar da gitmişler anlaşmışlar, oradaki Hürrem Sultanla, Kanuni ile reklam filmi çevirmişler. Tam oynatacaklar. Başbakan Kütahya'da açtı ağzını, hemen Zafer Çağlayan diyor ki "durdurun filmi, rafa kalksın.' Şimdi Akdeniz İhracatçılar Birliği, bir taraftan narenciyesini satamıyor, para vermiş reklam filmini o da askıya alındı. Türkiye böyle yönetiliyor."  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com