'Başbakan kendisine açılan krediyi cömertçe çarçur etti'

'Başbakan kendisine açılan krediyi cömertçe çarçur etti'
Zaman Gazetesi Yazarı Alkan'dan çarpıcı Erdoğan yorumu

CNNTürk ekranlarından yayınlanan Enver Aysever ile Aykırı Sorular programı cemaate yakınlığı ile bilinen Zaman Gazetesi yazarı Ahmet Turan Alkan’ı ağırladı. Son günlerde gündemi oldukça meşgul eden “dershanelerin kaldırılması” ve “cemaat-iktidar” kavgası konularında Alkan,Enver Aysever’in sorularını yanıtladı.

Alkan, hükümet tarafından yumuşak adımlar atıldığını ve sürecin daha kötüye gitmeyeceğini düşündüğünü belirterek, Başbakan’ın eğitim sistemi ile ilgili kaygılarına katıldığını fakat atılan adımların dershaneler üzerinden yaşam alanlarını daraltma teşebbüsü olduğunu ifade etti. Alkan, Başbakan Erdoğan’ın bu süreçte, suları yokuşa sürdüğünü belirterek bu uğurda üç milli eğitim bakanının harcandığını söyledi.

Alkan, “iktidarın cemaati ortadan kaldırmak istediği yönünde güçlü işaretler var “dedi.

‘BAŞBAKAN TOPBAŞ’I ADAY GÖSTERMEZ SANIYORDUM, ŞAŞIRDIM’

Son günlerde cemaat ile iktidar arasında yaşanan sorunlardan dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına Kadir Topbaş’ın getirilmesini beklemediğini ifade eden Alkan ‘Başbakan Topbaş’ı aday göstermez sanıyordum, şaşırdım ’dedi.

‘BAŞBAKAN KENDİSİNE AÇILAN KREDİYİ CÖMERTÇE ÇARÇUR ETTİ’

Ahmet Turan Alkan cemaat, iktidar arasında son zamanlarda yaşanan gerginliğe yönelik de önemli açıklamalarda bulundu.

Ahmet Turan Alkan cemaatin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve tüm AKP kadrosuna karşı sıcak olduklarını ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a aynı tutum içinde olmadıklarını ifade etti. Alkan Başbakan Erdoğan’ın cemaatin sevgisine çok yüksek krediyle dahil olduğunu ama artık durumun değiştiğini belirtti. Alkan ‘Başbakan’a karşı müthiş bir hayal kırıklığı var. Kendine açılan krediyi çok cömertçe çarçur etti’ dedi. (LAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com