Başbakan Kılıçdaroğlu'na Cevap Verdi!

Başbakan Kılıçdaroğlu'na Cevap Verdi!
Başbakan Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu yine SSK'ya aldığı akrabaları ile vurdu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine başlamadan 'Bugün Pazar zor soru sormayacağım diyerek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na hitaben, “(Yakınlarımızı almak suç mu?) Yahu bir başkasının bir tane, iki tane yakını çıksa kıyamet koparıyorsunuz. Sen 50, 60, 70, 80 yakınını, akraba-i taallukatını yerleştireceksin, terör suçundan yargılanıp çıkanları yerleştireceksin, ondan sonra da konuşacaksın” dedi.

Başbakan Erdoğan, Uşak Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, AK Parti karşısında bir çete kardeşliğinin oluşturulmaya çalışıldığını, Türkiye'yi eski karanlık günlere çekmek isteyenlerin bulunduğunu, buna izin vermeyeceklerini, 12 Haziran'da milletin bu oyunu bir kez daha bozacağını söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN ÖZÜR BEKLİYORUZ”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan söylediği “yalanlardan” dolayı özür dilemesini beklediğini, “bizden, milletten, tüm Müslümanlardan özür dilemesini” beklediklerini, bu erdemi göstermediklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kendisi bizim kutsal değerlerimize dil uzattı, özür dilemedi. Milletvekili adayı Allah'ın ayetine, İstanbul Zincirlikuyu Mezarlığı kapısında yazan Allah'ın ayetine 'Sinir bozucu' diyerek dil uzattı, hala özür dilemedi. Profesörmüş. Yahu profesör olsan ne yazar? Her şeyden önce sen bir ilim kadını olabilirsin, ama ne yazık ki irfan sahibi olamadın. Herhalde mezarlığın girişindeki o ayeti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın sözü zannetti. Yahu sen ölmeyecek misin? Tabutunun üzerindeki o yeşil örtüde ne yazıyor? 'Her nefis ölümü tadacaktır', sen de tadacaksın. Ölmeyecek miyiz? Kalan var mı? Öleceğiz. Musalla taşına getirip koyacaklar, hocaefendi musalla taşına gelecek, ne diyecek? 'Cumhurbaşkanı, başbakan niyetine' demeyecek, 'Trilyarder niyetine' demeyecek, 'Profesör, ordinaryüs' niyetine demeyecek. Ne diyecek? 'Er kişi, hatun kişi niyetine' diyecek.”

“BEN AVANTAJLIYIM”

Asıl eşitliğin musalla taşında gerçekleştiğini, herkesin hesabını hesap gününde vereceğini, ak ve karanın o zaman belli olacağını belirten Erdoğan, “Gömdükleri yer 2 metreküp yer yahu. Ben avantajlıyım 1,85 ile biraz daha fazla olabilirim” dedi.

“Baki kalan bu kubbede bir hoş sada olacak” diyen Başbakan Erdoğan, “Geride güzellikler bırakıyorsan mesele yok. Bırakamıyorsan vay haline, yandın” dedi.

Kılıçdaroğlu'na yönelttiği soruları duymazdan geldiğini ifade eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“BUGÜN PAZAR ZOR SORU SORMAYACAĞIM”

“Şimdi kendisine bir soru daha yönelteceğim. Bugün pazar, tatil, zor soru sormayacağım. Hafta içinde cevap bekleyeceğim. Soru şu: Değerli kardeşlerim, Sayın Kılıçdaroğlu, hem biz, hem kamuoyu çok merak ediyoruz. Allah aşkına senin eline ÖSYM ile ilgili o maili kim tutuşturdu? Sana bu şakayı kim yaptı? İçinde 'Yeğenin' kelimesi geçen, uyduruk olduğu belli o maili sana kim verdi? Şu anda emniyet güçleri bu işi takip ediyor. O maili atan er, geç çıkacak meydana. Ama biz asıl size bu şakayı kimin yaptığını merak ediyoruz. 'Ben dürüstüm' deyip, 'Benim adım Kemal' deyip, 'Gandi' deyip SSK'ya yerleştirdiğin yakınlarını, nasıl batırdığını sormaya devam edeceğiz. Çünkü senin tüm o yaptıkların meydana çıkacak belgelerle. Peki sen geçenlerde bir şeyi itiraf etmek zorunda kaldın. 'Yakınlarımızı almak suç mu?' Yahu bir başkasının bir tane, iki tane yakını çıksa kıyamet koparıyorsunuz. Sen 50, 60, 70, 80 yakınını akraba-i taallukatını yerleştireceksin, terör suçundan yargılanıp çıkanları yerleştireceksin, ondan sonra da konuşacaksın. Yasalara uygun mu? Yasalara uygun olsa da bu işin bir edebi, adabı var. Bak imtihanla almıyorsun, atamayla alıyorsun. Niye imtihanla değil de atamayla? Benim vatandaşlarım imtihanla girecek, şakır şakır başaracak.

ÖSYM imtihan yapamıyor, bunları da atamayla alalım. Kim bunlar açıkla, nerelere aldın? Açıkla. Diyor ki: Gelsin televizyona çıkalım. Sayın Kılıçdaroğlu, daha dur bakalım, sen amatör kümede oynuyorsun. Amatör küme kulübüyle Süper Lig kulübü bir araya getirilemez. Sen daha çıraklık safhasına girmedin, dur bakalım.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com