Başbakan Kılıçdaroğlu'nu Fena Yakaladı!

Başbakan Kılıçdaroğlu'nu Fena Yakaladı!
12 Haziran seçim çalışmalarını hızla sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da halka sesleniyor.

Erdoğan: 'Burada Antalya'da bir kez daha söylüyorum. Her bir vatandaşımızın yaşam tarzının teminatı biziz. Biz bugüne kaar kimsenin kılık kıyafetine karışmadık. Kimsenin yediğine içtiğine karışmadık. Kimsenin inançlarına karışmadık ve karışmayız. Biz özgürlük diyoruz, ileri demokrasi diyoruz, biz üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğü diyoruz. Biz 780 bin km üzerinde hizmetlerimizle konuşuyoruz. Eğer Antalya dünyada daha çok tanınırsa bundan ilk biz gurur duyarız, daha fazla turist gelirse bundan fazla biz mutlu oluruz. Antalya'nın her türlü sorununa samimiyetle koşuyoruz. İşte bu samimiyeti diğerlerinde göremezsiniz.

Bu kucaklayıcı tavrı diğerlerinde göremezsiniz. Onların tek istediği küçük olsun ama benim olsun. Onların Türkiye'ye şehirlere birşeyler kazandırmak gibi dertleri yok. AK Parti kazanmasında Türkiye'ye ne olursa olsun anlayışı içindeler. Ekonomi büyüdükçe rahatsız oldular, ihracat arttıkç a rahatsız oldular, turistler daha fazla geldikçe bunlar rahatsız oldular. Neden yeterki AK Parti kaybetsin. Biz geldiğimizde Türkiye'ye gelen turist sayısı 13 milyondu şuanda kaç 28 milyon. Antalya Havalimanı turistleri alıyor muydu? Herşey tıkanmıştı bitmişti. Ne yaptık 13 ayda yeni havalimanını yaptık. Şimdi 25 milyona hizmet verecek bir havaalanı var. Ufuk bu vizyon bu. Göreve geldik ya Antalya'da bir kavşak yoktu, bir şöyle alt geçit yoktu araçlar için. Sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız 10'a aşkın geçit kavşak düzenlemeleri yaptı aynı şekilde biz yaptık. Antalya'nın çehresini bunlar değiştirmeye başladık. Şimdi daha güzel olacak. Şuanki Belediye Başkanı stad yapımını engelledi. Bunlar bu ülkeye hizmet nedir anlamaz. Bunların böyle bir derdi yok. İşte Antalyaspor gibi bir kulüp 14 bin kişilik gibi bir yerde maçlarını yapıyor. Neden buna Menderes başladı yapılmaz. Hafif raylı sistem Menderes Bey bunu yaptı mı? Bazı kırılmalar gücenmeler olabilir ama yapıldı. Hafif raylı sistem çalışıyor mu? Bu beyefendi niçin çalıştırıyor hadi bagaja koysaydı çalıştırmasaydı. Şimdi onunla hava atıyor. Bunların bu ülkede dikili ağacı olmaz. Bunların da yalan dosyasını açıklayacağım. Bay Kemal ne denli yalan söylüyorsa hocası da aynı yalanları söylüyordu.

Biz Türkiye için bir vizyon belirledik. 2023'ü önümüze bir hedef olarak koyduk. Milli Gelirde, ihracatta okullaşma oranlarında ulaştırmada çok iddialı hedefler açıkladık. Kanal İstanbul projesini açıkladık çıktı Bay Kemal orada insan yok dedi. Allah Allah! Ya bunun yapımında insanlar olacak. Sonra düşündüm arkadaşım dedi ki biz bu kanalda gemi yüzdürdük gemi d eğilde burada insanı yürütmeliydik dedi dedim ki insan yürütsek Bay Kemal bu kez de bu yüzme bilmiyor der. Bunların mantığı bu. Bu ülkede bisküvi MHP'nin iktidar olduğu dönemde hayal olmuştur, bu ülkede bilgisayar dizüstü AK Parti'nin iktidar olduğu dönemde hayal olmaktan çıkmıştır. Farkımız bu. Hakkari'ye gidin bilgisayar başında çocuklar görürsünüz, edirneye gidin uşak'a gidin artık Başbakan'ından bilgisayar isteyen çocuklar görürsünüz. Bu muhalefet partileri Türkiye'nin nasıl değiştiğini fark edemeyecek kadar dışarıya kapalılar.

BİR KEZ DAHA ÇARK ETTİLER

CHP'nin yeni Genel Başkanı'nı tanıyorsunuz değil mi? Gittiği her yerde dürüstlükten bahsediyor. Peki şuana kadar söyleyipte çark etmediği birşey duydunuz mu? Türkiye bu efendinin nasıl bir yalancı olduğunu bir kez de Antalya'dan duysun. 11 Mayıs'ta Yalova'ya gidiyor ve diyor ki Denizli'de bir bebek sokağa bırakıldı polisler sahip çıktı ve bebeğin adını Yunus koydular diyor kim Bay Kemal. Ya hale bakın bir masum bebek üzerinden utanmadan siyaset üretmeye çalışıyor. Hem de yalan söyleyerek. Arkadaşlara dedim ki bunu denizli valisine bir sorun. Arkadaşlar sordu dünkü gazetelerde var. Bebek aile tarafından Çocuk Esirgeme Kurumu'na verildi. Bebek aç olduğu için değil engelli olduğu için verildi bir de bebeğin adı Yunus değil Yağmur Bay Kemal!

CHP'nin yalanlarını üst üste koysanız Isparta'ya ulaşır. Antalya'nın güzel bir sözü var 'Arefe günü yalan söyleyenin bayram günü yüzü kara çıkar' öyle mi? ama biraz da yüz olması lazım. Bunların yalanı bayramı bile beklemiyor yatsıyı da beklemiyor ama yüzleri kızarmıyor. İşte geçenlerde söyledim. Show TV'de siyaset meydanına çıkmış orada diyor ki YÖK'ü kaldıracağım diyor. 35 Dakika sonra çok ilginçtir bedelliden elde edeceğimiz geliri YÖK'e devredeceğiz. Yahu kaldırdığın YÖK'e o parayı neden devrediyorsun?

2009 Seçimlerinde CHP tarafından size bazı vaatler verildi. Hatırladınız mı? Gerçi o günün dosyaları da var. Çok da enteresan şeyler hazırlamış ama aynı yer hazırlamış. Diyor ki 7 tencere dolacak. Hoca doldurdu mu tencereleri? Belki kendi tenceresi dolmuştur. Suyu ucuzlatacaktı ucuzlattı mı? Zam mı yaptılar? Bu CHP ne dedi 10 bin ev hanımı ve 5000 genci sigortalı yapacağız dedi içinizde iş sahibi olan var mı? Ev hanımlaır haftada 5 gün günde 4 saat çalışacaktı sigortaları ödenecekti var mı böyle birşey? Antalya'da elektrik faturası tarihe karışacaktı karıştı mı? Ben hocayım diyordu 9 yıldır bunun üzerinde çalışıyorum diyordu. Hatta elektrik satıp para kazanacağız diyordu ne oldu çıktı elimde sihirli değnek yok dedi. Eskiden bir siyasetçi vardı dün dündür bugün bugündür derdi o zat şimdi CHP'nin akıl hocası. Baksanıza koskoca dosya var. Mega projeler demiş. Antalya'yı sağlık kenti yapacağım dedi. Ya sen kimsin ki bu senin değil bizim işimiz. Eğer böyle olduysa da bu AK Parti iktidarı ile oldu. Üniversite kenti Antalya dedi. Üniversite yapmak senin haddine mi? Bak 2 tane üniversite yaptık sen nerdesin Bay hoca? Bunlar yalanda Genel Başkanı ile yarışıyorlar.

İşte bunların hepsi yerel seçimde kullandığı afişler. Medya bunları iyi görsün iyi takip etsin. Bütün öğrencilere süt dağıtacaktı değil mi? Her çocuk güne sütle başlayacak dedi. Dedim ki süt kaç kişiye geliyor dedi ki 500-600 çocuğun ailesine gönderiyorlar. 4-5 anaokuluna da meyve suyu gönderiyorlar. Ama ne olacak genel başkan aynı belediye başkanı da aynı. Slogan neydi her çocuk güne sütle başlayacak. Nerde?

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com