Başbakan 'kim mağdur?' biliyor ama çarpıtıyor

Başbakan 'kim mağdur?' biliyor ama çarpıtıyor
Kayıtdışı apartlar asıl öğrencileri mağdur ediyor

Günlerdir Türkiye'nin tartıştığı kızlı erkekli kalan öğrenciler konusunun altındaki asıl sebep ortaya çıktı. Nerdeyse öğrencilerin fuhuş yaptığını ileri sürecek kadar çirkin açıklamaların ardından bir rapor ortaya çıktı. Denizli'de yaşanan sıkıntıların kaçak apartlar ve buraları fuhuş ve uyuşturucu için kullananların asıl öğrencileri tehdit ve mağdur ettiği Başbakan'a sunulan raporda yazıyor.

Denizli Eminiyet Müdürlüğü, Başbakan Erdoğan’a ilde kayıtdışı apartlar olduğu ve buraların illegal kullanıldığı yönünde bir rapor sundu. Radikal Gazetesi'nden Serkan Ocak'ın ulaştığı raporda özellikle Pamukkale Üniversitesi yakınlarındaki Kınıklı ilçesinde birçok kayıtdışı apart olduğu, buraların günlük bile kiralandığı ve buralarda öğrencilerle ilgisi olmayan uyuşturucu ve fuhuş operaasyonlarının zaman zaman yapıldığı belirtiliyor. Raporun ikinci kısmında da öğrencilerin barınma konusunda sıkıntı yaşadığı ve mağdur olduğu belirtiliyor. Çünkü Denizli'de 45 bin üniversite öğrencisi var ve bunların sadece 5 bini devlet bin tanesi de özel yurtlarda kalabiliyor. Geri kalan öğrencilerin barınma seçenekleri apartlar yada özel evler oluyor.

OPERASYONLARDA YAKALANANLARIN ÖĞRENCİLERLE İLGİSİ YOK

Bölgedeki emlekçılar da durumdan şikayetçi ve bunun öğrencileri suçlayarak yansıtılmasından rahatsız. Yapılan uyuşturucu ve fuhuş operasyonlarında tutuklananlar ile ilgili konuşulan yetkililer de yakalanan kişilerin öğrencilerle bir ilgisi olmadığını, bu nedenle asıl mağduriyeti öğrencilerin yaşadığını belirtiyor.

Başbakan'ın iddia ettiğinin aksine bölge öğrenciler açısından tehlikeli ve mağduriyet barındırıyor. Devletin gereken de 45 binlik öğrenci nüfusunun daha rahat barınacağı devlet yurtları yapmak ve bölgede öğrencileri korumak için asayişi sağlamak. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com