Başbakan Kime Yüzkarası Dedi?

Başbakan Kime Yüzkarası Dedi?
Başbakan partisinin grup toplantısında konuştu ve Basın Konseyi Oktay Ekşi'yi tard etmeli dediBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin haftalık grup toplantısında Oktay Ekşi'ye yanıt verdi..

Başbakan Konseyi Göreve Çağırdı!
''Bu üslup, dünyanın hiçbir yerinde ifade özgürlüğüyle, basın özgürlüğüyle izah edilemez. Yıllardır üstü örtülü bir şekilde sürdürülen seviyesiz saldırılar geçtiğimiz hafta artık yazı ile de ikrar edilmiştir.''

İşte Başbakan Erdoğan'ın partisinin grup toplantısında sarfettiği o cümleler

KLAVUZ KARGA MESELESİ, TENCERE KAPAK...

Üslup bozukluğu sadece liderde değil. Liderin bazı takipçilerinin de ağızlarını bozduklarını görüyoruz. Klavuz karga meselesi, tencere kapak, üzüm üzüme baka baka kararır.

Birileri dillerinin altındaki baklayı çıkarmaya, içlerindeki gerçek hissiyatı ortaya dökmeye başladı. Önce millete bidon kafalı dediler, orada durmadılar göbeğini kaşıyan adam dediler, orada da durmadılar milletin seçimle gelmiş hükümetine ağza alınmayacak küfürler etmeye başladılar.

GÖNÜL ÇEVRESİNİ KİRLETİYORLAR

Güya çevreyi korumak adına yazı yazanların bizzat kendilerinin çevreyi kirlettiği... buna gönül çevresini kirletmek denir. Bu üslup ve seviye, dünyanın hiçbir yerinde ifade özgürlüğüyle, basın özgürlüğüyle izah edilemez.

Bizim medyaya yönelik eleştirilerimiz her zaman bu zihniyete karşı olmuştur. Zira yıllardır üstü örtülü bir şekilde sürdürülen, haksız hukuksuz ve seviyesiz saldırılar geçtiğimiz hafta artık yazı ile de ikrar edilmiştir.

Şimdi bunları böyle bir araya getirdiğiniz zaman gerçek tablo ortaya çıkıyor.

BASIN KONSEYİ O YAZARI TARD ETSİN

Basın Konseyi gibi ahlak ilkelerini öne çıkaran bir konseyin başında bu tür yazıyı yazanların olması Türkiye için bir yüzkarasıdır. Türk basını için de bir yüzkarasıdır.
Basın Konseyi'nin bu noktada zerre kadar basın ilkesine, basın ahlak ve yasasına saygısı varsa önce böyle birisiyle yürüyemeyiz deyip kendisini tard etmeleri lazım. Yapmaları gereken budur.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com