Başbakan kimi kime şikayet ediyor?

Başbakan kimi kime şikayet ediyor?
Tecrübeli yazar Melih Aşık, Milliyet'te bugünkü köşesinde 'Uzun bir 2013' isimli bir yazı kaleme aldı...

Melih Aşık bugünkü yazısında Başbakan'ın "böcek" çıkışına ve "beni de dinlediler" sözlerine değindi. Prof. Nur Serter'in konuyla ilgili Başbakan Erdoğan'a yönelttiği soruları hatırlattı ve sordu "Başbakan kimi kime şikayet ediyor?"

İşte Aşık'ın yazısından satırbaşları...

Başbakanı dinleme!

Başbakan kendisinin de dinlendiğini söyleyerek yasa dışı dinlemeleri bir ölçüde meşrulaştırırken Prof. Nur Serter dün hayli ilginç sorular sordu kendisine... Mesela:

- Türkiye’de her türlü dinleme aygıtı, internet üzerinden açıkça pazarlanmaktadır. İsteyen herkes, bu aygıtları satın alarak, istediği kişi ve kurumları dinlemektedir.

Başbakan bu başıboşluğa karşı herhangi bir önlem almış mıdır?

- Her türlü dinleme aygıtı serbestçe pazarlanırken, dinleme önleyici aygıtlar, frekans kesici jammerlerin kullanımı, üretimi, ithali ve satışı yasaktır.

Frekans kesici aygıtların kullanımına 2007 yılında izin verilmişken, 2011 yılı Ocak ayında, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun talebi ile polis, jandarma, MİT ve Sahil Güvenlik birimleri dışında jammer kullanımı yasaklanmıştır.

Türkiye’de dinlemek yasal, dinlenmemek için önlem almak yasa dışı ilan edilmiştir. Başbakan özel yaşama, aile yaşamına, temel insan haklarına yönelik bu saldırı karşısında, kimi, kime şikâyet etmektedir?
(TOK)

Melih Aşık / Milliyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com