Başbakan kiminle görüşsün?

Başbakan kiminle görüşsün?
Sosyal medya Başbakan'ın kimlerle görüşeceğini konuşuyor

Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı eylemleri hakkında bir heyetle görüşeceği haberleri üzerine internette alternatif listeler hazırlanmaya başladı. Listede adı geçen isimlerle ilgili süreçle ilgileri olmadığı yönündeki eleştiriler devam ederken asıl çağrılması gerekenlerin onlar olmadığı yorumları yapılıyor.
 
Tepki çekenlerin başında Gezi'ye bir kez bile gitmemiş olan Hülya Avşar ve Necati Şaşmaz geliyor. Başından beri Başbakan'ın göstericieri muhattap almaması eleştirilirken görüşmelerde de yine aynı şeyin olacağı ve bu listeyle sonuca yönelik pek de işe yarar bir sonuç çıkmayacağı düşünülüyor.

Twitter'da açılan #başbakankiminlegörüşsün hashtagi altında bir çok alternatif isim önerilirken çokca paylaşılan bir liste oldukça dikkat çekiyor. Olayların başından beri sembol haline gelen isimlerin olduğu listeyi Başbakan'ın çağırması gerçekten cesaret istiyor.

EN CESUR LİSTE

Hazırlanan listede kimler var;

- Kırmızı elbiseli kız; Eylemin ilk günlerinden beri yabancı basında da sembol haline gelmiş ve polisin sıktığı gaza gayet yakından maruz kalmıştı.

- Taksim Dayanışması'ndan 2 kişi: Tüm eylemcilerin başından beri yetkili ve muhattap olarak kabul ettiği Taksim Dayanışması grubu daha önce de görüşme taleplerinde bulunmuştu.

- Çarşı grubundan biri: Tartışmasız eylemlerin en etkili ve en sağduyulu grupların efsane Beşiktaş taraftar topluluğu sergilediği duruşla tüm takım taraftarlarından alkış aldı.

- RedHack: Hacklediği siteler ve internet ortamında iletişim ağına verdiği dstekle bir diğer fenomen de RedHack grubu oldu. Gizlilik esasından dolayı (telekonferansla olur) notu düşülmüş yanına.

- Ali İhsan Varol Birsen Altaylı: Sunduğu yarışma programıyla sansürü delmenin en orjinal örneklerinden birini gerçekleştiren Ali İhsan Varol ve basın toplantısındaki cesur sorularıyla takdir toplayan Birsen Altaylı da listede yer alıyor.

- Adana, Ankara ve İzmir'den birer kişi: Protestolar süresince İstanbul dışında en yoğun katılımın ve en sert polis müdahalelerinin olduğu bu üç şehirden birer katılımcının da olması gerektiği düşünülüyor.

- Abdullah Cömert'in ailesi: Ankara'da polis müdahalesi sonucu hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in ailesinin Başbakan'ın olayların boyutlarını bir nebze olsun anlamasına yardımcı olabileceği umut ediliyor.

- Dolmabahçe Camii müezzini: Gösterdiği örnek davranış ve yardımcı tavrı dini kimliği sebebiyle Başbakanı daha kolay ikna eder ümidiyle listeye eklenen müezzin de listede yer alan isimler arasında.

Tüm bu listenin dışında ironik isimler de önerilmiyor değil. Ajdar'ın başı çektiği listede Esra Ceyda kardeşler, Drogba, Şahin K., Penguenler gibi öneriler de var.

Tüm bunların ötesinde büyük bir çoğunluğun önerisi ve belki de en anlamlısı olan Başbakan'ın varsa önce kendi vicdanıyla görüşmesi! (MRO)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com