“Başbakan Kürt sorununu çözmeye hazır değil”

“Başbakan Kürt sorununu çözmeye hazır değil”
Mehmet Yılmaz, TBMM’de çözülmesi gereken Kürt meselesine Başbakan Erdoğan’ın hazır olmadığını iddia etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yakup Yılmaz, Türkler ve Kürtler için özgürlük anlamına gelecek bu açılımı çözmeyi Başbakan’ın kolay sindiremeyeceğini yazdı.
 
İşte o yazı:
 
“Abdullah Öcalan üzerinden PKK ile silahları bıraktırma görüşmeleri yapılması elbette son derece olumlu ve desteklenmesi gereken bir girişim. Ama bunun tek başına Öcalan ile pazarlıklar yürütülerek gerçekleştirilebilmesi mümkün değildir.
 
Türkiye’nin Kürt meselesini çözeceği yer önünde sonunda TBMM’dir.
 
Çünkü mesele en temelinde bir özgürlükler sorunudur ve yeni özgürlükçü, demokratik bir anayasa yapmadan bu konuda fazla ilerleyebilmek de mümkün değil. Ve bu sadece Kürtler için değil, Türkler için de özgürlükler anlamına gelir. Özellikle Başbakan’ın kolayca içine sindirebileceği bir durum değil bu da!
 
Özgür ve gerçekten demokratik bir Türkiye’de, önüne gelene fırça atmak, savcılara bir kaş-göz işaretiyle dava açtırmak, medyayı baskı altında tutmak da geride kalacak.
 
“Türk usulü başkanlık sistemi” diye tutturup anayasa çalışmalarını bloke eden bir zihniyetin, alıştığı yönetme tarzını terk edebilmesi mümkün olabilecek mi?
 
Sizce Başbakan buna hazır mı?” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22280132.asp

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com