Başbakan 'Maymuna bak!' oyunu oynuyor!

Başbakan 'Maymuna bak!' oyunu oynuyor!
Yaklaşan seçimler öncesi 'Öğrenci evleri denetlensin!' diye salık verip, ''kızlı-erkekli tartılmasını başlatan Başbakan Erdoğan'ın esas amacı ne? Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz bugünkü köşe yazısında bu soruyu yanıtlıyor.

Başbakan Erdoğan, her zaman olduğu gibi uzun bir yurt dışı seyahati öncesinde de Türk halkının "oyalanma" istihkakını karşılayacak bir konuyu gündeme getirdi ve gitti... 'Öğrenci evleri denetlensin!'

Peki, Erdoğan neden her seferinde suyu bulandırıyor? Kızlı-erkekli tartışmasını gündeme getirmesinin gerçek amacı muhafazakar yapısından mı kaynaklanıyor? Türk halkı kızlı-erkekli tartışmasının içerisindeyken Hükümet yine hangi oyunları oynuyor?

İşte tüm bunların cevabı Mehmet Y. Yılmaz'ın bugünkü köşe yazısında yatıyor:

Başbakan bunu niye yapıyor?
 
BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın zihninin gerisinde nasıl bir Türkiye fikrini beslemeye devam ettiğini hepimize gösteren bir örnek daha yaşadık.
 
Bunu sıkça yapıyor.
 
Bir ara daha demokrat görünmeye çalışıyordu, şimdi daha muhafazakâr görünme çabasında.
“Muhafazakâr” dedimse, kendisi öyle söylüyor diye. Yoksa Başbakan’ın durumu aslında muhafazakâr tanımıyla açıklanamaz. Ona “otoriter İslamcı” demek daha doğru.
Kafayı taktığı son meselemiz “kızlı-erkekli” evlerde oturmak!

Bunu niye yaptığı belli: Seçimler öncesi memleketin böyle konuları önemseyen kesimlerini etkilemek, kendi etrafında kenetlenmelerini sağlamak.

Mehmet Y. Yılmaz'ın köşe yazısının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com