'Başbakan MHP'yi dinlettirecek kadar küçüldü'

'Başbakan MHP'yi dinlettirecek kadar küçüldü'
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın MHP'yi takip ettirip, dinlettirecek kadar küçüldüğünü söyledi.

MHP lideri Bahçeli basın açıklaması yaptı. Açıklamasında MHP'nin sıfırlanmaya çalışıldığını iddia eden Bahçeli, 'Başbakan Erdoğan; devletin güvenlik birimlerine MHP'yi takip ettirip, dinlettirecek kadar küçüleceğine, ülkenin yönetiminden sorumlu olduğunu fark etmeli ve kendisine gelmelidir' dedi.

Bahçeli, '12 Eylül 1980 öncesindeki bazı talihsiz olaylar üzerinden milliyetçi-ülkücü hareketi suçlamaya dönük iftira kampanyası' başlıklı basın açıklamasında özetle şunları kaydetti:

'KİRLİ VE ALÇAK BİR KAMPANYA'

12 Eylül 1980 darbesiyle ilgili başlayan hukuki süreç içerinde, milliyetçi-ülkücü hareketi zan ve töhmet altına alan kirli ve alçak bir kampanya sürekli mesafe almaktadır. Bilhassa geçmişte, Kahramanmaraş ve Çorum'da meydana gelen ve karanlık ellerin provokasyonu olduğu şüphesiz olan hadiseleri, bugünlerde milliyetçi-ülkücü hareket üzerine yıkma çabası kepazelikle bile izah edilemeyecek psikolojik operasyon sürecinin bir parçası. Maraş ve Çorum olaylarıyla ilgili devletin, bilhassa MİT'in elinde ne belge ve bilgi varsa açıklaması haysiyet ve namus meselesi haline gelmiştir.

MHP'Yİ SIFIRLAMA ÇABASI

Başbakan'ın sevk ve idaresi altında, milliyetçi-ülkücü harekete yönelen tahrik ve suçlama sürecinin geri planında, MHP'yi etkisizleştirme, itibarsızlaştırma ve sıfırlama çabası olduğu net olarak görülmekte. Geçen yılki kaset komplosu da bunun bir uzantısı. Kaset tuzağının açığa çıkmasından bu yana herhangi bir gelişme olmaması, devletin içinde yuvalanmış ve iktidarın yönlendirmesiyle faaliyet gösteren güçlerin varlığını da açıklıkla kanıtlamaktadır. Başbakan Erdoğan; devletin güvenlik birimlerine MHP'yi takip ettirip, dinlettirecek kadar küçüleceğine, ülkenin yönetiminden sorumlu olduğunu fark etmeli ve kendisine gelmelidir.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com