Başbakan mı doğru söylüyor Adalet Bakanı mı?

Başbakan mı doğru söylüyor Adalet Bakanı mı?
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Fatih'te cemevi açılışına katıldı.
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, İstanbul Fatih'te Yunus Emre Cemevi'nin açılış törenine katıldı. CHP Amasya Milletvekili Ramiz Topal ile İstanbul Milletvekili Ali Özgündüz'ün de katıldığı açılış öncesi önce dualar okundu. Duaların okunmasının ardından Tekin ile diğer milletvekilleri kurdeleyi kesti.
 
Açlık grevleri
 
Gürsel Tekin yaptığı konuşmada açlık grevlerine değindi. Tekin, insan bedeninin herşeyin üstünde olduğunu ifade etti. Açlık grevleri hakkında çelişkili açıklamalar olduğunu belirten Gürsel Tekin, "Başbakan sadece bir kişi var dedi. Adalet bakanı ise başka bir şey söyledi. Soruyorum. Sayın Başbakan mı yoksa Adalet Bakanı mı doğru söylüyor. Bakan 680 kişi açlık  grevinde dedi. Başbakan ise 'yok öyle bir şey, şov yapıyorlar' diyor. Bu konu çok önemli bir konu. Bu konuda açil çözüm gerekiyor. İnşallah cezaevlerinde ölüm olmaz. Ölüm olursa bu Türkiye'nin iç barışı zarar görür" diye konuştu.  Konuşmasında AKP iktidarının 10 yılını doldurduğunu belirten Tekin, AKP'nin iktidara gelirken verdiği birçok sözü tutmadığını, Türkiye'nin ekonomik ve siyasi sorunlarını çözmediği belirtti.
 
CHP'li Topal: Yobazların oturduğu yer görüntüsü yansıyor
 
Açılış töreninde Amasya Milletvekili Ramiz Topal da söz aldı.  Topal, "Biz Fatih'te yola çıktık. Önce bir cemevi sonra ise bir kız yurdu yapmak ve Fatih'in çevresini değiştirmek istiyoruz. Bakıldığı zaman Fatih'ten, tarikatların yuvalandığı ve yobazların oturduğu bir görüntü yansıyor Anadolu'ya. Biz burada meşale yakıyoruz. Biz Fatih'in aydınların da, demokratların da bulunduğu bir ilçe olarak yansımasını istiyoruz. Biz burada bu işi başlattık" dedi.
 
-İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı-
 
Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylığı konusundaki soru üzerine, "Her CHP'li potansiyel olarak her yere adaydır. CHP'de görev istenmez, görev verilir. CHP'nin tabanı, örgütü, İstanbul halkı kime görev verirse, Gürsel Tekin olarak ben de onun arkasındayım. Adaylığı ben belirlemiyorum" diye konuştu.
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ün Büyükşehir Belediyesi'ne adaylığıyla ilgili sorulan soruya karşılık da Tekin, "Sayın Sarıgül, partili olup olmamasına karar verdikten sonra konuşuruz" dedi.
 
Tekin, konuşmasının ardından cemevindeki vatandaşlarla sohbet etti. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com