Başbakan, milletimizi birbirine düşürmek istiyor

Başbakan, milletimizi birbirine düşürmek istiyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin olağan grup toplantısında yaptığı konuşmada, yaşanan bu dönemin millet olarak hazin ve hüsran verici bir durum olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin olağan grup toplantısında yaptığı konuşmada, yaşanan bu dönemin millet olarak hazin ve hüsran verici bir durum olduğunu söyledi.

“BUNLAR MANGALDA KÜL BIRAKMAYANLARDIR”

Siyaseti kişisel çıkar olarak görenleri, demokrasiye ve ülke yönetiminde nafile bir çırpınış olacağını belirten Bahçeli “Milli iradeyi işine geldiği gibi tercüme edenler, işine geldiği gibi yorumlayanlar; çatıştırarak, vuruşturarak, kutuplaştırarak ve gerginleştirerek ayakta kalmanın çarelerine bakan sefalet odaklarıdır. Bunlar ki, konuşunca mangalda kül bırakmayanlardır.” diye konuştu.

"AKP SUÇLUYU HEP BAŞKA YERDE, BAŞKA TARAFLARDA ARIYOR"

Başbakan Erdoğan ve hükumetin Gezi Parkı olaylarını çığırından çıkartmak için elinden geleni yaptığını ifade eden Bahçeli şöyle devam etti:
“Birbiriyle mütenasip olmayan beyanlar, bir ileri bir geri atılan adımlar, kimi zaman uzlaşmaya yatkın mesajlar, çoğu zaman da rest çeken, meydan okuyan, aşağılayan, küçümseyen tutumlar Türkiye’nin rotasını kaosa döndürmüştür. Sanki milli iradeye hazımsızlık çeken kim varsa evden dışarı çıkmış, Başbakan ve hükümetine kafa tutmuş, hizaya sokmaya çalışmıştır. Başbakan Erdoğan’a göre sokaklardaki kalabalıklar çapulcudur. Başbakan Erdoğan’a göre Taksim pisliğe bulanmıştır. Başbakan Erdoğan’a göre sokaklarda tencere tava çalmaktan başka bir işi olmayanlar kendini bilmezdir. Başbakan Erdoğan’a göre camilerde bira içilmiş, başörtülü kızlarımıza saldırılmış, ortalık terörize edilmiştir. Faiz lobisi, bazı medya organları, sermaye çevreleri, sanatçılar, yazarlar, gizli kapaklı işler çevirenler hükümete karşı mevzilenmiştir.”

"MASUM İNSANLARIMIZ PERİŞAN EDİLMİŞ VE DAĞLANMIŞTIR"

Gezi Parkı olaylarının, demokrasi adına utanç verici bir süreç olduğunu ifaden eden Bahçeli, masum vatandaşların, gençlerin TOMAlarla ve biber gazıyla müdahale etmesinin Türkiye adına bir utanç vesikası olduğunu söyledi.
“BAŞBAKAN’IN OTORİTER DİLİ, BİLDİK DESPOTLARI ARATMAYACAK DAVRANIŞLARI TEPKİLERİN HEDEFİNDEDİR”
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yaptığı açıklamalara sert bir üslup ile cevap veren Bahçeli şöyle konuştu:
Darbe davalarıyla, Türkiye’nin bağırsaklarını temizlediğini iddia eden malum başbakan yardımcısı; ‘burası dingonun ahırı değil, hukuk devletidir’ diyerek herkese gözdağı vermiştir.
3 Haziran’da yurt dışına çıkan Başbakan Erdoğan’ın yerine vekalet eden bu şahıs, o günlerde kimlerden ve niçin özürler dilemiştir. İşte AK Parti yönetimi bu kadar ikiyüzlü, bu kadar yanardöner, bu kadar çifte standartlıdır. Başbakan Erdoğan ve yol arkadaşları Taksim Gezi Parkı’ndan yükselen sesleri duymak yerine, toplumsal tepkileri iyice germekle ve dönülmez noktalara taşımakla uğraşmaktadır. Çünkü işlerine gelen budur.”

“AKP’Lİ YANDAŞLARIN EL ÜSTÜNDE TUTULUYOR”

Son günlerde yaşanan olayların insanları birbirine yabancılaştırmak istenmesi olduğunu belirten Bahçeli, “Bu neresinden bakarsanız bakınız fitnedir, rüzgar ekip fırtına biçme kalleşliğidir. Gelişmeler eğer bu şablonuyla devam ederse, Allah muhafaza ama, birbirine kuşkuyla bakan, birbirine güvensizlik içinde yaklaşan, ruhen ve kalben bölünmüş bir millet yapısına ulaşılması an meselesi halini alacaktır.” dedi.

“25 METREDEN 25 KURUŞU VURABILIRLER”

AKP'nin Ankara ve İstanbul mitinglerinde partisini bayrağının açılması ve ülkü ocaklarını amblemlerinin de bulunması tepki gösteren Bahçeli, “Kimliği müphem afişçiler, Başbakan’ın dibine kadar güvenlik çemberleri0ni aşarak gelmişse, gözü kara suikastçılar da rahatlıkla bunu yapabileceklerdir. 25 metreden 25 kuruşu vurabilirler” dedi.
Türkiye’nin Gezi Parkı olaylarına sabitlendiğini, bu sayede geçen hafta sonunda Diyarbakır’da düzenlenen ‘Kuzey Kürdistan Birlik ve Çözüm Konferansıyla’ yeni bir kepazeliğin daha sergilendiğini söyledi.

“PKK VE SİYASİ BÖLÜCÜLER KAFALARINDA TÜRKİYE'Yİ ÇOK BÖLDÜ”

Başbakan Erdoğan'ın Gezi Parkı hakkında ağır hitap saldırırken, Türkiye'nin bu durumda bölücülük ağını düştüğünü söyleyen Bahçeli, “PKK ve siyasi bölücüler kafalarında Türkiye’yi çoktan bölmüş, Kürdistan’ın doğusunu, batısını, kuzeyini ve güneyini haince şekillendirmişlerdir.
Ne var ki hükümetten hâlâ hareket yoktur. Başbakan Erdoğan masum vatandaşlarımıza terörist yaftası vuracağına, eğer aksi yönde bir sözü ve senedi yoksa PKK’ya, İmralı canisine ve Diyarbakır’da toplananlara bakmalıdır” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com