Başbakan Muhalefet Sert Çıktı!

Başbakan Muhalefet Sert Çıktı!
Başbakan Erdoğan'ın haftalık olağan grup toplantısı konuşması...

Grup konuşmasında CHP ve MHP liderine çok sert sözlerle yüklenen Erdoğan: Siz kimsiniz, Ali kıran baş kesen misiniz

Partisinin grup toplantısında muhalefete sert sözlerle yüklenen Erdoğan, özellikle MHP'li Şandır'ın 'o dili keseriz' sözlerine çok kızdı. Kılıçdaroğlu'nun ise 'Onu o koltuktan indireceğim' sözlerine tepki gösteren Erdoğan, 'Siz kimsiniz, Ali kıran baş kesen misiniz..' diye konuştu.

İşte Başbakan Erdoğan'ın parti grubunda yaptığı açıklamaların satır başları:
Yarın ölüm yıl dönümü olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha anıyorum. 

Hafta sonu Elazığ'da önemli açılışlar gerçekleştirdik. 

TOKi nisan ayında bin 830 konutun bin 474 tanesi bitirildi. Kış başlamadan Elazığ Kovancılar ve Palu'da konutlar tamamlandı. Elazığ'da 36 önemli açılışı gerçekleştirdik. Okul, hastane, sosyal güvenlik binaları bu 36 hizmetle Elazığlı kardeşlerimle gakkoşlarla bu coşkuyu paylaştık.

Elazığ'daki özel sektöre de teşekkür ediyorum. 

Biz herhangi bir kesintiye uğramasın diye Kosova'ya gittik. Ziyaretimizi gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanlığı'na Meclis Başkanı vekalet ediyordu ve onu da ziyaret ettik. Orada karşılaştığımız manzaranın ayrı bir manası var. 

MİLLİYETÇİLİK KAFATASÇILIK DEĞİLDİR
Milliyetçilik kafa tasçılık değildir. Hoşgörüsüzlüğü dayatmak değildir. Milliyetçilik bir gelecek etrafında kenetlenmektir. Ortak tarih ve kültür bilinci olarak bir arada tutar. Milliyetçilik kendi vatanına onlarla birlikte mağdurlara ulaşmaktır. Milliyetçilik asla ve asla ırkçılık değildir. 

Bizler Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında toplanmış bir milletiz. Biz milliyetçiliğe hep böyle baktık. Millete efendilik değil hizmetkarlık olarak gördük milliyetçiliği.. Birileri milliyetçilik kavramını istismar etmeyi siyasetlerinin odak noktası haline getirirken biz buna teslim olmadık. Bizim nezdimizde milliyetçilik milletimizin ortak değerlerine hizmet etmektir. 73 milyonun hizmetkarı olmayı biz milliyetçilik olarak görüyoruz. 

MEHMET AKİF ARNAVUT'TU AMA..
İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Arnavut'tur. Ama siz hiç bir zaman Mehmet Akif Ersoy'dan ırkçılık göremezsiniz. Bu ülkede milli değerlere sahip herkes şanla okuyor mu okuyor... Bu millet tarih boyunca olduğu gibi dün de bugün de mazlumların yanında olmaktan çekinmedi. Filistin için Gazze için bu millet gerektiğinde de canını ortaya koydu. Aynı şekilde Kosova'da milletin yanında yer aldık. 

Biz nasıl Kosova'nın hürriyeti için mücadele ettiysek oradaki eserlerin korunması için de bir seferberlik başlattık. 

Kosova'da 800'ü aşkın Osmanlı eseri var ama şimdi yerinde yeller esiyor. 

TİTO'DAN BERİ BÖYLE KALABALIK GÖRÜLMEDİ
Prizren'de sokaklar Türk ve Kosava bayraklarıyla donatılmıştı. Biz Kosova Başbakanı'yla birlikteyiz. Orada yaşlı bir amca yanımıza sokuldu ve şöyle dedi: Şadırvan Meydanı TİTO'nun buraya ziyaretinden beri böyle bir kalabalık görmedi dedi. Orada halka seslendik. Ben Türkçe hitap ettim ve coşku anlatılır gibi değildi. Oradaki o muhabbet görülmeye değerdi. Oradan çok geç saatlerde Mamuşa'ya geçtik. Yaklaşık 4-5 saat bizi beklediler. 

Mamuşalı hanımlar böreklerini hazırlamışlar. Hep beraber böreklerimizi yedik. İşte bu muhabbet nereden geliyor. Ortak kültür ve tarihten geliyor. Ertesi günü önce Priştine Üniversitesi'nde orda şahsımıza tevdi edilen doktorayı aldık. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet'in yaptırdığı caminin resetorasyonu bitmişti. Onun açılışını yaptık. 

Kosova'daki Türk iş adamlarının yatırımları da bölgede artıyor. 

Sultan Murat'ın Kosova'daki Türbesi'ni biz unutmadık ve bunu dünya mirasına kazandırdık. Milliyetçilik bu, böyle kuru kuru olmuyor milliyetçilik. 

Bizim bu bölgede, huzurdan barıştan başka hiç bir amacımız yok. Biz tarih bizi kardeş eyledi diyoruz. OrtaDoğu'da Kafkas'larda barış tesis edilirse bundan Avrupa'nın fayda göreceğini düşünüyoruz. 

MİLLİYETÇİ GEÇİNENLER TİKA'YI NE KADAR İŞLETEBİLDİ
Kosova'da gördüğümüz saygıyı Açe'de de, Darfur'da da görüyoruz. Türkiye içine kapanık bir ülke değil. TİKA bizden önce kurulan bir kuruluştu. Milliyetçi olduğunu iddia eden kişiler TİKA'yı ne kadar tanıdılar. TİKA Türkiye'nin ince gücünün bir uzantısı oldu. 

Birilerinin hayalleri bile yetmezken biz dünyanın dört bir yanında milli değerlerimizi koruyor yeniliyoruz. 

BİR ZEVAT DİL KOPARMAKLA TEHDİT EDİYOR-ALİ KIRAN BAŞ KESEN MİSİNİZ
Ama bu ülkenin Başbakan'ı bir zevat tarafından dili koparılmakla tehdit ediyor. Biri çıkıp onu koltuğunda indireceğim diyor. Siz ne zamandan beri Ali Kıran Baş Kesen oldunuz. Bizi ancak millet getirir millet götürür. Bu ülkenin başbakanına çıkıp dilini keseceğiz demek reva mı? Seviye farkını görüyorsunuz değil mi? Milletimiz de bu dil farkını çok iyi görüyoruz. MHP ciddi bir baraj korkusuna sahip. Bataklıkta çırpınan bu bataklığa daha erken gömülür. MHP'nin sergilediği yaklaşım milletin değerlerinden kopuşu yaşıyor. Milletin hoş görmeyeceği bir söyleme sahip oluyorlar. Bu seviyesizlik karşısında biz nezaketimizi koruyoruz. 

AYNI DİLLE CEVAP VERMEYECEĞİZ
12 Eylül'de sandıklar kapandı bunlar da içlerine kapandı. Biz açılışlarda temel atma törenlerindeyiz. Türkiye ve dünyada mekik dokuyoruz. Eser üstüne ser üretiyoruz. Bey Efendi'ler sadece hakaret üretiyorlar. Ben bunu kimseye değil millete şikayet ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakan ve Bakanları'na yapılan hakaretleri milletimize havale ediyorum. Lütfen bu dile aldırış etmeyin. Onlar hangi dille konuşursa konuşsun biz milletin diliyle konuşmaya devam edeceğiz. Aynı dille konuştuğumuz da öfke kazanır. Eğer biz bu muhalefetin vizyonsuzluğuna takılıp kalsaydık 24 bin derslik açamazdık. 

Gizli gündem dediler ama asıl gizli gündemin kendi partilerinde olduğunu herkese gösterdiler. 

Yarın G-20 toplantısı için Güney Kore'nin Seul kentine gideceğiz.

Türkiye'de gençliğin sorunlarına eğilmek için 8 yılda çok önemli düzenlemelerimiz oldu. Gençlerin siyasette önemli rol oynamasını istiyoruz. Dün Bakanlar Kurulu toplantımızda Gençlik Ajansı çalışmasının hızlandırılması için projeyi imzaya açtık. 

Önümüzde Kurban Bayramı var ve bayramı milletimizle kutlamasını isteyeceğiz. Kimse içkili yola çıkmasın. Tüm vatandaşlarıma uykusuz olarak yola çıkmamasını istiyorum. Yollarımız çok güzel olsa da gece yola çıkılmamasını istiyorum. Kurban Bayramımızı kutluyor sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com