Başbakan ne verdi ki Ciner bu kadar teslim oldu?

Başbakan ne verdi ki Ciner bu kadar teslim oldu?
Habertürk’ün kontrolünü elinde bulunduran Fatih Saraç’ın ses kayıtları sonrası akıllara tek bir soru geliyor.

M. Fatih Saraç’la hükümet temsilcileri arasında geçen ve şok bir şekilde ortaya çıkan ses kayıtlarından sonra akıllara hükümet Turgay Ciner’e ne verdide bu kadar teslim oldu sorusunu getiriyor.

Çıkan ses kayıtlarından sonra vatandaşlar so­ru­yor: “İ­şin için­de gru­bun ik­ti­dar­dan al­dı­ğı iha­le­ler mi var, yok­sa ölen ma­den­ci­ler mi?” Habertürk hakkında çıkan ses kayıtlarından sonra Turgay Ciner grubuna ait olan gazetenin aslında Başbakan tarafından yönetildiği ortaya çıktı.

TESLİMİYETİN NEDENİ BU İDDİA MI?

Bu ses kayıtlarının ardından akla şu soru geldi: Turgay Ciner, Erdoğan’a neden teslim oldu? Tam da bu sorunun yanıtı aranırken, 2007 yılında özelleştirme sonrasında Ciner Grubu tarafından devralınan Kahramanmaraş’taki Çöllolar Açık İşletme Kömür Sahası’ndaki Afşin-Elbistan Termik Santrali B ünitesinde, 6 ve 10 Şubat 2011’de meydana gelen 2 ayrı göçükte hayatını kaybeden 11 işçi için mevlit okutulduğu haberi Anadolu Ajansı tarafından geçildi.  

Anadolu Ajansı (AA), üç yıl önce kömür havzasında babasını, oğlunu, eşini kaybeden acılı ailelerle görüştü. Hayatını kaybeden işçilerden Kemal Elmas’ın oğlu Cuma Elmas, göçük sonrası açılan davanın üstünün kapatılmaya çalışıldığını iddia etti. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com