Başbakan, Öcalan’la referanduma hazırlanıyor!

Başbakan, Öcalan’la referanduma hazırlanıyor!
CHP TBMM Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan AKP’nin Abdullah Öcalan’la birlikte anayasa referandumuna hazırlandığını söyledi.
CHP TBMM Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, AKP’nin Abdullah Öcalan’la birlikte anayasa referandumuna hazırlandığını söyledi. Tarhan, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde seçmen kütüklerinin yazımı ile ilgili duyumlar aldıklarını belirtti. Emine Ülker Tarhan, bu durumu “İşi şansa bırakmak istemiyorlar” sözleriyle değerlendirdi. 
 
Tarhan, Erdoğan’ın yeni anayasa ile ilgili olarak “Arkadaşlara talimat verdim, yeni anayasa çalışmamızı hazır hale getirelim. Gerekirse öyle bir zamanlama ile biz bunu Meclis’e sunarız” sözlerini değerlendirdi. Tarhan, Erdoğan’ın İmralı ile görüşmeler yapıldığını gizlemediğini hatırlatarak, “AKP Öcalan’la anayasa referandumuna hazırlanıyor. İmralı ile yapılan görüşmelerin de bu pazarlığı içerdiği konusunda görüşler var” dedi.
 
Başbakanın asıl meselesinin 'Başkanlık sistemi' olduğunu kaydeden Tarhan, AKP'nin diktatörlüğün anayasasını yapmak istediğini vurguladı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com