Başbakan öğretmenlerle atama pazarlığı yaptı

Başbakan öğretmenlerle atama pazarlığı yaptı
Sütlüce'de Belediye Başkan adaylarını belirleyen başbakan çıkışta atama isteyen öğretmenlerle ayak üstü atama pazarlığı yaptı.

Başbakan Erdoğan’ı çıkışta kaçırmak istemeyen öğretmenler hep bir ağızdan “Sayın başbakanım öğretmenler sizinle görüşmek istiyor” diye tempo tutmaya başladı. Öğretmenlerle Başbakan’ın söylediği rakam arasında uçurum vardı. Öğretmenler 40 bin isterken Başbakan iki elini kaldırarak 10 bin dedi.

Bunun üzerine sesin geldiği yöne doğru bakan Başbakan Erdoğan daha sonra çevresindekilerle tokalaşmaya devam etti. Temponun devam etmesi üzerine Başbakan Erdoğan, tekrar gruba doğru döndü. Olduğu yerde kalan Başbakan Erdoğan grubu tebessümle dinlemeye başladı. İşaret parmağını gruba sallayan Başbakan Erdoğan, daha sonra iki elini kaldırarak 10 işareti yaptı. 40 bin sesinin yükselmesi üzerine Başbakan Erdoğan “10 bin, 10 bin” karşılığını verdi. Başbakan Erdoğan daha sonra grubun yanına giderek konuşmaya başladı.

Bir kaç dakikalık görüşmenin ardından Erdoğan, makam aracına binerek havalimanına gitmek üzere yola çıktı. Görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan öğretmen adayları Başbakan Erdoğan’a, Şubat’ta  40 bin atama istediklerini söylediklerini ancak Başbakan Erdoğan’ın 10 bin atama olacağını kendilerini söylediğini ifade etti. Öğretmen adayları Başbakan Erdoğan’ın 50 olan KPSS baraj puanının da gerekirse sıfıra indirilebileceğini ima ettiğini iddia ettiler. (UGE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com