Başbakan ÖSYM Başkanı Hakkında Konuştu!

Başbakan ÖSYM Başkanı Hakkında Konuştu!
Kılıçdaroğlu'nun askerliğin kısaltılmasıyla ilgili sözlerini eleştiren Başbakan Erdoğan, “Bekâra karı boşamak kolay, küfeyi sırtına aldığında farkı görürsünüz” dedi..

Show TV'de yayınlanan Siyaset Meydanı programına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gündeme ilişkin soruları cevapladı.

1 Mayıs ile ilgili soru üzerine Erdoğan, göreve geldiklerinde 1 Mayıs tatili, diye birşey olmadığını savundu. Görüştüğü sendika yetkililerine sorunları aralarında çözmeleri gerektiğini söylediğini belirten Erdoğan, “Ben bu yıl memnunum. Sendikalarımız bu defa güvenlik güçleri ile çok iyi diyalog içinde oldu. Burada konuşma için bir sendika temsilcisi konuşturuldu. 'Üçümüz konuşalım' gibi yarışa girmediler. Ortak bildiriyle bu işi kolay kıldılar.” dedi.

Suriye'deki olaylara da değinen Erdoğan, olaya Libya gibi bakmadığını vurguladı. Erdoğan Şam'a son ziyaretinde, Suriye Devlet Başkanı Esat'a olağanüstü hali kaldırması ve Baas yönetimini aşması gerektiğini aktardığını da vurguladı.

'Kopya olsa belirtisi olur'
Üniversite sınavındaki skandalla ilgili soruları da cevaplayan Erdoğan, ÖSYM Başkanı'nın süreci iyi yönetemediğini söyledi. Erdoğan, “Kendilerine sorduğum sorular noktasında açıklamam lazım. Burada kopya var mı yok mu? Başkana sordum, 'kesinlikle kopya yok' dedi. Burada kopya yoksa problem de yok” dedi. Erdoğan, son açıklamalardan sonra tatmin olduğunu ve sürecin de yargıda olduğunu kaydetti. Konunun Ak Parti ile ilişkisi bulunmadığını da vurgulayan Erdoğan, “ÖSYM bize direk bağlı kuruluş değil. Bağımsız kuruluştur. Kopya yoksa mesele yok. Bizim tatmin olduğumuz burası. Süreci iyi yönetememiştir.” dedi.

'Sırtımızda küfe var'
Askerliğin kısalması konusuna da değinen Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu eleştirerek, “Sayın Kılıçdaroğlu gibi değiliz. Sırtında küfe yok. Bizim sırtımızda küfe var. Belki ülkenin sorumluluk küfesi de diyebilirsiniz. Şu ana kadar askerliğin süreciyle alakalı çalışmaları TSK ile yaptık, yapıyoruz. Bazı çalışmalar sürüyor. Kılıçdaroğlu'nun bu konuda, silahlı kuvvetlerle görüşmeden bu tür açıklamayı yapmasının sorumluluğa ters düştüğü inancındayım. Halk arasında amiyene olacak, ama 'bekâra karı boşamak kolaydır', küfeyi sırtına aldığında olayın farklı olduğunu görürsünüz.” dedi.

'Böyle sorun mu olur?'
Kürt sorununa da değinen Erdoğan, Türkiye'de bir vakanın olduğunu kaydederek, 'OHAL'i kaldırdıklarını ve Çekiç Gücü de gönderdiklerini hatırlattı. Dil konusundaki tartışmaları da eleştiren Erdoğan, “Hepsi bu ülkede bizim milli birliğimizi, beraberliğimiz bozmaya yönelik adımlar. Milletime bunu anlatıyorum. APO'yu peygamber olarak ilan eden anlayışla siz bu işi nasıl çözeceksiniz?

Erdoğan, bölücü başı Öcalan ile ilgili ise, şunları söyledi: “Bu ülkenin istihbarat teşkilatı kalkar onunla da başkasıyla da görüşür. Bunlar yapılır, olur. Kalkıp size bunun detaylarını verecek halim yok. Sonuç alınıyor mu alınmıyor mu bunu sizin hissetmeniz lazım. Daha iyi noktadayız.”

Yüzde 10 barajını savunan Erdoğan, bunun istikrarı sağladığını vurguladı. Erdoğan, “Koalisyon hükümeti hep geri götürmüştür. İstikrar adına bu baraja ihtiyacımız var.” dedi. Türkiye milletvekilliği konusuna da değinen Erdoğan, bu riski göze aldıklarını da dile getirdi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com