Başbakan PKK'lı ilan edip hedef gösterdi

Başbakan PKK'lı ilan edip hedef gösterdi
CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, son terör saldırısı konusundaki görüşlerini takipçilerine tweet atarak duyurdu.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, hain Beytüşşebap baskını konusundaki görüşlerini takipçilerine Twitter üzerinden aktardı. Aygün, "Tek yol silahsızlanma, müzakere, barış ve eşit yurttaşlıktır! Bugün AKP Hakkâri İl Başkanının kaçırıldığı haberi geldi, başkanın bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını dilerim, PKK elindeki tüm "esirleri' şartsız ve gecikmesiz serbest bırakmalıdır, bu etik bir gerekliliktir" dedi.
Hüseyin Aygün günün "bilançosunun" 10 şehit ve AKP Hakkâri İl Başkanı'nın kaçırılması olduğunu belirterek, "Kürt sorunu böyle mi çözülecek? 20 yaşındaki çocukları öldürerek mi? Bu yol çıkmazdır; halkların boğazlaşmasına ve kan banyosuna götürür. Tayyip Erdoğan ve hükümetin izlediği politika Kürt sorununu içinden çıkılamaz hale getirmiştir, içte ve dışta savaş politikası izlenerek barış ve kardeşlik olmaz" suçlamalarında bulundu. 

Hüseyin Aygün şöyle devam etti:

BAŞBAKAN ERDOĞAN'A: "BENİ PKK'LI İLAN EDİP HEDEF GÖSTERDİNİZ"

"Türkiye'yi komşu Suriye'ye karşı "savaşın üssü' haline getirenler "kendi sorunu' olan Kürt sorununun üstesinden gelemez! Tek yol silahsızlanma, müzakere, barış ve eşit yurttaşlıktır! Bugün AKP Hakkâri İl Başkanının kaçırıldığı haberi geldi, başkanın bir an evvel özgürlüğüne kavuşmasını dilerim, PKK elindeki tüm "esirleri' şartsız ve gecikmesiz serbest bırakmalıdır, bu etik bir gerekliliktir, bu vesileyle bir sözüm de Başbakan'a: Bir kaç gün evvel "kaçırıldığından şüpheliyim' diyerek beni "PKK'lı' ilan ettin ve linç kafilelerine hedef gösterdin, senden olumlu bir değerlendirme zaten beklemiyorum; özgürlük ve güvenliğime gelecek herhangi bir zarar artık senin hanene yazılacak, ayrıca merak ediyorum senin il başkanın "PKK'lı' mı, yoksa "gönüllü' mü gitti? Ona da bir anket yaptıracak mısın?"  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com