Başbakan Protestolara Cevap Veriyor!

Başbakan Protestolara Cevap Veriyor!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açılış töreninde halka sesleniyor..

İstanbul'a 755 milyon TL yatırım kazandırıyoruz. 231 kavşak inşaa ettik. İstanbul her gün büyüyor. İstanbul'a yaptığımız hizmetler İstanbul'un önünde gidiyor. İstanbul trafiğine nefes aldırmanın mücadelesini veriyoruz.

Bugün de 28 yeni kavşağı İstanbul'da açılışını yapıyoruz.

Talimatımla Seyrantepe stadına bir istasyon eklendi. Ben Sinan Erdem Salonu'nu dolduran kardeşlerimden asla yuhlama diye bir şey duymak istemiyorum... Bir gerçeğin de bilinmesini istiyorum. Biz hiç bir zamanülkemizde ayrımcılıktan yana olmadık. Şunun bilinmesini istiyoruz Galatasaray gibi bir güzide kulübünü bir yere sıkışmış olan Ali Sami Yen'den taşınmasını gelen talep üzerine hayata geçirdik. Özhan Canaydın bana bu talebi getirdiğinde olumlu baktığımızı söyledik. Bunu TOKİ ve Belediye Başkanımla paylaştım. İhaleyi alan ilk firma işi götüremedi. Biz ne olursa olsun TOKi olarak bu işi götüreceğiz dedik.

Birileri çıkıp diyor ki şunun bunun emeği var diye. Seyrantepe stadının inşaasında Galatasaray'ın bir Allah kuruşu yoktur. Şimdi burada ben farklı bir kulübe gönül vermiş olabilir ama biz bunların hepsini bir kenara koyduk. Ama GS beynelminel bir takım, ve ülkemizi uluslararası alanda temsil etmiş bir kulüptür. Oradaki olumsuzluklar saiklerinindir. Galatasaray camiiasını bundan tenzih ederim.

Ama biz yine de diyoruz ki, iyilik yap at denize, balık bilmezse halik bilir. Dün akşam Taksim'den gelenler 10 dakikada stada ulaşım var. Burada acaba kaç dakikada giderim yok artık. Marmaray bittiği zaman da Avrupa'ya geçiş daha da kolay olacak. Bugün bu açılışla İstanbul'a yeni tesisler kazandırmış olacağız.

Atalarımız ne güzel söylemiş, Adam odur ki koyar dünyaya bir eser, eseri olmayanın gör ki yerinde yeller eser. Biz Türkiye'ye eser kazandırmanın gayreti içerisindeyiz.

Biz bütün bunları yaparken muhalefet bol bol laf üretiyor. Onlar laf biz iş üretiyoruz farkımız bu. Şunu daha önce söyledim, manşetle gelen manşetle gider demiştim. Bizi manşetler getirmedi. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geliyoruz dedi.

Komplo ile üfürmeyle gelen, bedeli gider oralara öder. Şimdi ufaktan ufağa o bedel ödeniyor. Bazı gazeteciler CHP kurultayında gözyaşları içerisinde alkış tuttular. Bunlar hakaretle sokak ağzı laflarla saldırdılar. Sonra da ödüllerini aldılar. Bu ülkenin başbakanına hükümetine küfredenler ana muhalefet partisinden rozetini aldı. Bu nasıl basın konseyinin başkanı. Kimmiş candaş medya kimmiş yandaş medya ortaya çıktı. Hayırlı olsun. Liğme liğme dökülüyorlar. Hayırlı olsun bunlar bizim için çok iyi gelişmeler.

TBMM yolsuzluk komisyonu CHP il başkanlığına gelen bu şahısla ilgili soruşturma yapılsın diye rapor tuttular. O kişi Kılıçdaroğlu. Şimdi de il başkanı yapıyorsun. Siyasette çark etme rekoru kıran bir hale geldiniz.

Hiç bir konuda tutarlılık görüntüsü vermediniz. Muhalefet siyaset üretemediği için yalan üretiyor. Biz taktiri yüce milletimize bırakıyoruz. Benim milletim haziran geldiğinde sandık kurulduğunda kendisine hizmet üretenle iftira üreteni iyi bilir.

İstanbul sanatın şehridir, şaheserlerin şehridir. Kendisi şaheser olduğu kadar dünyanın en iyi sanat eserlerine sahip bir kent. 4 yıl İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptım. Kimin yaşam anlayışına müdahale ettik. Hangi sanat eserinin üzerini örttük.

Hükümetimiz döneminde Türkiye genelinde 5 bin vakıf eserini biz onardık ve dünya kültür mirasına bıraktık. Sadece Türkiye içerisinde değil, yer yüzüne yayılmış tüm eserleri hizmete açıyoruz.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com