Başbakan rüşvetle villa yaptırdı!

Başbakan rüşvetle villa yaptırdı!
Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu'nun 2. dalgası olarak bilinen soruşturmada Başbakan Erdoğan'ın ismi bizzat geçiyor.
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarında AKP'li Bakanların çocukları gözaltına alınmıştı. Daha sonra bu operasyonlarının 2. dalgası yapılmak istenmiş, ancak kolluk kuvvetleri savcıların emirlerini yerine getirmemişlerdi. Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarında Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da adı geçiyordu. Bilal Erdoğan hakkında yakalama kararı çıkartılmış, ancak Bilal Erdoğan'ı emniyet güçleri bulamamıştı. Daha sonra Bilal Erdoğan hakkındaki yakalama kararı, Bilal Erdoğan ifade vermeden kaldırılarak büyük bir skandala imza atmıştı. Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarının 2. dalgasında Başbakan Erdoğan'ın isminin bizzat geçtiği iddia edildi. Başbakan Erdoğan'ın her yaz tatil yaptığı, gazetelerin 'Erdoğan'ın cenneti' dediği, İzmir'in Urla İlçesi'nin Zeytineli köyünde 1. derece sit alanı olan yerde kendisine özel villa yaptırmak için yer aldığı, rüşvetle özel yazlık yaptırdığı iddiaları bulunuyor.
 
RÜŞVETLE RAPOR ALINDI!
 
Başbakan Erdoğan'ın  İzmir Urla İlçesi'nin Zeytinlik köyü'nden yer aldığı, 1. derece sit alanı olan, beton dökmenin dahi yasak olduğu yerde villa yaptırmak için rüşvet verdiği, üniversite hocalarına rapor hazırlattığı iddia edildi. Erdoğan'ın alınan arazide villa yaptırmak için sit dereceleri ile oynattığı, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a bu konuda talimat verdiği iddia edildi.

BAŞBAKAN'DAN SİT ALANINA RÜŞVETLE VİLLA
 
Yurt Gazetesi'nin bugünkü manşetinden verdiği haberde şu ifadeler yer aldı: "Bu süreçte M. Latif Topbaş da Başbakan Erdoğan'a Zeytineli Köyü’nde inşa edeceği villalarla ilgili girişimlerinde bulundu ve arazinin 1. derece Sit alanından çıkartılıp 3. derece sit alanı ilan edilmesini sağlamaya çalıştı. Sorun çözülemeyince ise, Başbakan’ın doğrudan talimatları ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Osman İyimaya'nın ve Urla Kaymakamı’ın devreye girdiği öne sürüldü. Soruşturma dosyasında yer alan başka bir iddiaya göre bu yöntemden vazgeçildi. Yönetmelik değişikliğiyle çözülmek istenen durumdan herkesin yararlanacağı düşünülerek, Erdoğan ve ailesine ait özel bölge için üniversite hocalarına rüşvet verilerek özel bir rapor hazırlandı. Ve bu yöntemle sit alanı engeli aşıldı. Bu raporun ise, İzmir'de O.B. İsimli kişinin çalışmaları sonucu üniversite hocalarına hazırlatıldığı ve M. latif Topbaş tarafından da bu hocalara 130 bin TL rüşvet verildiği dosyaya girdi. Soruştur dosyasında hatta raporu yazan hocalardan bir tanesinin paranın hesabında görünmesini istemediği de iddia edildi." (BCE)

İşte Yurt Gazetesi'nin bugünkü manşeti:

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com