Başbakan Siirt'ten bihaber!

Başbakan Siirt'ten bihaber!
Başbakan Erdoğan'ın 8-9 Martta ziyarettiği Siirt'te eğitim-öğretim durma noktasına geldi!

Başabakn Erdoğan 8-9 Martta Siirt'i ziyaret etmiş ve buraya yapılan yatırımları uzun uzun anlatmıştı. Ancak Başbakan'ın anlattığı manzaraya Siirt'te yaşanılan manzara çok farklı. Öyleki Siirt'in bazı ilçelerinde öğretmen yokluğundan eğitim-öğretim durma noktasına gelmiş.

Pervari’den edindiğimiz bilgilere göre, ilçede ciddi bir öğretmen sıkıntısının yaşandığı ve hatta eğitim öğretimin durma noktasına geldiği belirtildi.
 
Pervari’den edindiğimiz bilgilere göre, ilçede ciddi bir öğretmen sıkıntısının yaşandığı ve hatta eğitim öğretimin durma noktasına geldiği belirtildi.
 
 593 Kadronun 201’i Boş!
 
 Toplam normu 593 öğretmen olan ilçede şubat ayı dönemi özür gurubu ve sağlık durumu yer değiştirme atamalarıyla beraber boş norm sayısı 201’e ulaştı.
 
Sene başında 74 öğretmenin atandığı ilçeden özür grubu ve şubat dönemi atamalarında 143 öğretmen ayrıldı. Bu atamalar ve boş kadrolar ile birlikte toplam normun 3/1’inin boş durumda olduğu iddia edildi.
 
 Bazı Okullarda Hiç Branş Öğretmeni Kalmadı
 
 Bazı okullardaki öğretmenlerin çoğunun özür gurubu nedeniyle yer değiştirmesi sonucu derslerin boş geçtiği ve okullara kilit vurulabileceği iddia edildi. Özellikle taşımalı eğitim yapan köy okullarında ciddi sıkıntılar yaşandığı belirtiliyor.  Hêşet (Belenoluk) köyünde bulunan ortaokuldaki bütün branş öğretmenlerinin naklen yer değiştirdiği ve derslerin boş geçtiği de iddialar arasında.
 
 Ücretli Öğretmen Bulunamıyor!
 
 Okul Öncesi, Sınıf Öğretmeni, Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Teknoloji Tasarım, Sosyal Bilgiler branşlarında ek ders karşılığı öğretmen bulunamadığı hatta görevlendirilecek herhangi bir Lisans veya Ön Lisans mezunu bile bulunamadığı iddia edildi. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com