“Başbakan tam da öyle söylemek istedi”

“Başbakan tam da öyle söylemek istedi”
Mehmet Yılmaz bugünkü yazısında Erdoğan’ın kuvvetler ayrılığı çıkışının aslında “Türk usulü başkanlık sistemi” ile aynı şey olduğunu söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yakup Yılmaz da bugünkü yazısında Başbakan Erdoğan’ın “kuvvetler ayrılığı” açıklamasını eleştirdi.
 
Yılmaz, “Erdoğan tam da öyle söylemek istedi” diyerek, Başbakan’ın sözlerine açıklık getirmeye çalışan bakanları hedef aldı.
 
İşte Mehmet Yılmaz’ın o yazısı:
 
“AKP yöneticileri, Adalet Bakanı filan “Başbakan öyle demek istemedi” diye Başbakan’ın ağzından çıkan “o sözleri” düzeltmeye çalışıyorlar ama nafile. Başbakan “İşte bu kuvvetler ayrılığı denen olay var ya, geliyor sizin önünüze engel olarak dikiliyor” dedi.
 
Bu sözün neresi açık değil de “Öyle demek istemedi” diye arkasından tevil çabasına girişiliyor?
 
Başbakan aslında “tam da öyle” demek istedi ve dedi. “Ağzından kaçırdı” da denebilir belki ama ağzından kaçırmış olması, bu fikre inanmasına engel değil.
 
Çünkü AKP’nin yeni anayasa çalışmalarında “Türk usulü başkanlık sistemi” diye yutturmaya çalıştığı şey, tam da Başbakan’ın “öyle demek istemediği” iddia edilen şeydir.
 
AKP’nin önerisi, seçilmiş bir diktatör yaratır.
 
Bütün gücü elinde tutan, yasama organını isterse kilitleyebilen, isterse feshedebilen, yüksek yargıçların çoğunu istediği gibi atayabilen bir diktatör!” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın:  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22196841.asp

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com