Başbakan Twitter hesabını kapatacak mı?

Başbakan Twitter hesabını kapatacak mı?
CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Twitter’da 'RT_Erdoğan' adı ile aktif olarak kullanılan hesap size mi aittir? Eğer hesap size ait ise, bu hesabı kapatmayı düşünüyor musunuz?” diye sordu.

Özel, Başbakan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara yanıt aradı:
 
Twitter’da ‘RT_Erdoğan’ adı ile aktif olarak kullanılan hesap size mi aittir?
 
Eğer bu hesap size ait ise, doğrudan sizin tarafınızdan ya da yetkilendirdiğiniz kişiler tarafından mı kullanılmaktadır?
 
Eğer hesap size ait ise, 2 Haziran 2013 günü sosyal medya hakkında kullandığınız ifadelerden sonra ‘söyledikleri ile yaptıkları tutarlı bir devlet adamı’ olması gereken bir Başbakan olarak bu hesabı kapatmayı düşünüyor musunuz?
 
Eğer hesap size ait değilse bugüne kadar sizden habersiz ve sizin adınıza işletilen bu hesapla ilgili herhangi bir girişimde bulundunuz mu? İlgili kuruluşa başvurup, bu sahte hesapla ilgili herhangi bir şikayette bulundunuz mu?
 
Ülkemizin baş belası olarak gördüğünüz Twitter’ın bakanlarınız, milletvekilleriniz ve parti teşkilatınız tarafından da kullanılmaması konusunda herhangi bir talimat verdiniz mi? Ya da vermeyi düşünüyor musunuz?
 
2 Haziran 2013 günü yaptığınız bu değerlendirmenin ardından, son derece tehlikeli olarak gördüğünüz Twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinin ülke genelinde kısıtlama ya da yasaklanması yönünde bir tasarrufunuz olacak mıdır?” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com