Başbakan ve AKP'nin 'derin' endişesi ne?

Başbakan ve AKP'nin 'derin' endişesi ne?
Usta kalem Yılmaz Özdil bugün Hürriyet'teki köşesinde 'Böcek' isimli bir yazı kaleme aldı...

Yılmaz Özdil yazısında, Başbakan Erdoğan'ın söylediği "Ben de dinleniyorum, evimin altındaki ofisimde dinleme cihazı bulundu, derin devlet boş durmuyor" sözleriyle gündemi meşgul eden 'böcek' konusunda ince detaylara değindi. Bu açıklamanın hemen öncesinde gelen Anayasa Mahkemesi'nin 'usulsüz telefon dinleme ile elde edilen delillerin hukuken kabul edilmeyeceği' sürpriz kararını almasını ve hemen ardından Başbakan'ın yaptığı bu açıklama ister istemez akıllara Başbakan'ın ortaya çıkmasından endişe ettiği birşeyler olup olmadığı ve bu kararın bu ihtimale karşı alınmış bir önlem olup olmadığı sorularını akıllara getirdi.

Daha önce Genelkurmay başkanlarının CHP genel başkanlarının, YÖK üyelerinin, yargıçların ses kayıtlarının internete düştüğünü ve kimsenin buna ses çıkarmadığını hatırlatan Yılmaz Özdil, bu kararın aniden ve ortada bir şey yokken çıkması ve ardından Başbakan'ın yaptığı açıklama arasındaki gizli ilişkiyi ortaya çıkardı.

İşte Özdil'in yazısından satırbaşları...

Anayasa Mahkemesi Başkanvekili’nin ses kayıtları internete düştü. Yargıtay üyelerinin ses kayıtları internete düştü.

Genelkurmay başkanları, İlker Başbuğ ve Işık Koşaner’in ses kayıtları internete düştü. Kuvvet komutanlarının, ordu komutanlarının, donanma komutanlarının, harp akademileri komutanlarının... Hatta, genelkurmay elektronik sistemler komutanı’yla istihbarat daire başkanı’nın bile ses kayıtları internete düştü. CHP genel başkanının, mebusların ses kayıtları internete düştü. YÖK eski başkanlarının, rektörlerin ses kayıtları internete düştü. Gazetecilerin ses kayıtları internete düştü.
*
Senelerdir...
*
Başbakan hep sustu.
*
Üç gün önce...

Anayasa Mahkemesi “sürpriz” bi karara imza attı. Akçeli bi davada toplanan delillerin, özellikle “usulsüz telefon dinleme”yle elde edilen delillerin, hukuken kabul edilemeyeceğini açıkladı.
(TOE)

...

Yılmaz Özdil / Hürriyet

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com