"Başbakan ve şükerasının zevk gezileri azaltılsın"

"Başbakan ve şükerasının zevk gezileri azaltılsın"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan ve hükümetinin yandaşların beslendiği yolsuzluk biberonundan biraz kesinti yapması, ihale komisyoncularına daha az göz yumması ve hazine malını yağmalayan haramilere yarı yarıya engel olması durumunda mem

Bahçeli “Bunun yanısıra Başbakan ve şürekâsının; yurtdışı zevk ve sefa gezilerini biraz azaltmaları ihtiyaç duyulan kaynağa mutlaka ilave yapabilecektir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tıkanan toplu sözleşme görüşmeleri ve memurların bir günlük iş bırakma kararıyla ilgili yazılı açıklamasında milyonlarca memur ve emeklisinin kamu toplu sözleşmeleri sonucu hayal kırıklığına uğradıklarını belirtti. Hükümetin yüzde 3,5+4 zam önerisinin oran doğal olarak tatmin edici ve yeterli görülmediğinden bir günlük iş bırakma kararı alındığını hatırlatan Bahçeli, eylem nedeniyle Türkiye’de hayatın neredeyse durma noktasına geldiğini bildirdi.

“MEMUR EYLEMİNİN AZMETTİRİCİSİ HÜKÜMET”

Bahçeli, “Memurlarımız alın terlerinin karşılığını alamadıklarından dolayı demokratik tepkilerini ortaya koymuşlar ve seslerini duyurmanın çabasına girmişlerdir. Bu kapsamda AKP hükümeti; milletimizin ihtiyaçlarının ve yapılması aciliyet arz eden işlerinin karşılanmasına engel teşkil eden bu tablonun hazırlayıcısı ve başlıca azmettiricisidir” dedi.

İktidarın, memurların talep ettiği zam oranlarını vermemek için; bütçe ve cari açığını bahane gösterdiğini, Orta Vadeli Program dengelerine sığınıp kamu mali disiplinini mazeret olarak sunduğunu belirten Bahçeli, bunun çaresizliğin ve çöküşün itirafından başka bir anlama da gelmediğini savundu. Bahçeli, “Bu gelişmeler, AKP’nin ekonomi politikalarını aslında suni teneffüsle ayakta tuttuğunu ve günü kurtarmanın hedefinden başka hiçbir şeyi gözetmediğini kanıtlamaktadır. Zira gerçek anlamda istikrar, gelişme, büyüme ve zenginleşme bulunan bir ekonomide, kamu çalışanlarının insanca yaşayabilmeleri az da olsa temin edilebileceği ve hayat pahalılığı altından ezilmelerine izin verilmeyeceği somut bir gerçektir” dedi.

“ZEVK SEFA GEZİLERİ AZALTILSIN”

MHP Lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın; bir tarafta IMF’ye 2,3 milyar dolarlık kalan borcu hemen ödeyebileceklerini söylerken, diğer tarafta memurlara verilecek makul zam oranlarından dolayı Yunanistan haline gelinebileceğini iddia etmesinin akılla ve mantıkla izah edilemeyecek kadar garabet olduğunu savundu.

Bahçeli, “Başbakan Erdoğan ve hükümeti; yandaşların beslendiği yolsuzluk biberonundan biraz kesinti yapar, ihale komisyoncularına daha az göz yumar ve hazine malını yağmalayan haramilere yarı yarıya engel olursa memurların zam talepleri için lazım gelen kaynak kesinlikle bulunabilecektir. Bunun yanı sıra Başbakan ve şürekâsının; yurtdışı zevk ve sefa gezilerini biraz azaltmaları ihtiyaç duyulan kaynağa mutlaka ilave yapabilecektir. AKP hükümeti bilmelidir ki, memur ve emeklileri iktidar değiştirme gücüne fazlasıyla sahiptir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, açıklamasını, “İnanıyorum ki, kamu görevlileri bugünleri unutmayacak ve toplu görüşme masalarında vicdansız davranan AKP zihniyetine, sandıkta gerekli dersi vererek demokratik tepkisini eninde sonunda gösterecektir” diye bitirdi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com