“Başbakan ya bulacak ya yok olacak”

“Başbakan ya bulacak ya yok olacak”
Odatv davasında iki yıl tutuklu yargılandıktan sonra serbest bırakılan gazeteci Soner Yalçın’dan Başbakan’a sert göndermeler.

Gazeteci Soner Yalçın, dün akşam Ulusal Kanal’da Ümit Zileli’nin sunduğu Sesli Gazete programına katıldı.
 
Gündeme ilişkin önemli açıklamalara imza atan Yalçın, herkesi 10 Ocak Perşembe (Bugün) Silivri’ye Ergenekon duruşmalarını izlemeye ve birlik olmaya çağırdı. ‘Tek tek yakalarlarsa bizi yok ederler’ diyen Yalçın, Erdoğan’ın odasında bulunan böcekleri de değerlendirdi.
 
“BAŞBAKAN YA MÜCADELE EDECEK YA YOK OLACAK”
 
Başbakan’ın ofisinde bulunan böceklere değinen Soner Yalçın, Başbakan’ın odasına o böcekleri kim koydu? Başbakan önce alacak, o Ümraniye’deki konuşmaları dinleyecek. O konuşmaları kim yapıyorsa, böceği koyan odur. Odatv’ye sahte virüs belgelerini kim koyuyorsa Başbakan’ın ofisine böcek koyanlar da onlardır. Soner Yalçın diye sakallı bir gazeteci vardı televizyonda söyledi diyecekler. Eğer onunla mücadele etmezse yok olur. Başbakan ya bunlarla mücadele edecek ya da yok olacak” dedi.
 
Zekeriya Öz’e her zamanki çağrısını yineleyen Yalçın “En güçlü dosyasını alsın gelsin, istediği kanalda istediği zaman oturup tartışalım” dedi.
 
Ergenekon, Balyoz ve Odatv davasındaki çelişkilerin de konuşulduğu programda 28 Şubat’tan Susurluk kazasına, Soros’tan Erbakan’a kadar birçok konu irdelendi. Erbakan yaşasaydı, Balyoz, Odatv, Ergenekon davalarına destek verirdi diyen Yalçın, “Erbakan’ın en büyük hatası Susurluk’un üzerine gitmemesidir” diye konuştu.
 
BU CUMHURİYET ERDOĞAN’A NE YAPTI?
 
Biz bu kadar alçalmayı nerede öğrendik, ben bunu kabul etmiyorum. Biz bu sıradan kötülüğe biz nasıl mahkum olduk. Benim karşı çıktığım bu. Biz siyasi olarak başka yerlerde olabiliriz ama tartışabiliriz. Biz bu kötülüğe nasıl mahkum olduk ya. Ben bunu kabul etmiyorum. Televizyon ekranlarına çıkan insanlar nasıl bu kadar bağnaz olabiliyorlar. Nerede yetişti bunlar. Sayın Başbakan’ın kendisi bile, kininizi takip edin diyor. Kardeşim sen kininin peşini takip et de, bu Cumhuriyet sana ne yaptı da bu kadar kinlendin ya? Sen okula gittin ya. İmam Hatip istedin, İmam Hatip’e gittin. Şirkete gittin çalıştın. Hani solcu olsan, onu bile biraz anlayabilirim ki hiçbir solcu böyle demez. İnsanı yok eder kin. İnsanı bayağılaştırır.
 
FAZIL SAY’A DESTEK
 
Son dönemlerde sert eleştirilere maruz kalan ve geçtiğimiz gün kaza geçiren sanatçı Levent Kırca’ya da büyük destek veren Yalçın, piyanist Fazıl Say’ın da yanında olduğunu belirtirken, “Fazıl Say gibi değere sahip olmak büyük bir onurdur. Sanatçı büyük bir değerdir. Besteci olan bir insanın yanında biz bir hiçiz. Ben Soner Yalçın olarak Fazıl Sayın yanında bir hiçim. ” diye konuştu.
 
SİLİVRİ’YE DAVET
 
Yalçın, bugünkü Ergenekon duruşması için herkesi Silivri’de toplanmaya ve birlik olmaya davet etti. “Kollektif bir ruhu ayağa kaldırmamız gerekiyor” diyen Yalçın, “Ah vah demeye gerek yok devrimci aydınlar Silivri duvarlarını yıkarak çıkacaklar. Karar mahkemede alınmıyor, birlik olmamız lazım, karşı durmamız lazım. Dışarıdaki insanlara sesleniyorum, o insan ancak senin iradenle çıkar. Mahkemeyle çıkmaz o. Sen 13 Aralık’ta gittiğin zaman, kitlesel yürüyüşünü yaptığın zaman çıkar. ” diye konuştu.

Büyük ilgi gören program Twitter’da da Türkiye gündemine oturdu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com