“Başbakan yalan söylüyor”

“Başbakan yalan söylüyor”
MİT tarihinin en büyük soruşturmasını başlattığı söylenen Başbakan Erdoğan'ın ‘dinlendiği’ iddiasına muhalefet inanmadı. CHP, ‘gündem değiştirildiğini’ savundu; BDP ise “Olayı ortaya çıkaramazsa Başbakan istifa etmeli” çağrısı yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın evinin, TBMM’deki ofisinin ve partideki makamının dinlendiği iddialarını değerlendirdi.
 
Yurt gazetesine konuşan Keskin, “Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin gündemini değiştirmek için tüm değerleri ayaklar altına alıyor. Ne oldu şimdi Bülent Arınç’ın takip edildiği dava, üniversitelerden soru çalma olayı? Çıktı buyruklar, talimatlar verdi. Tayyip Erdoğan değil mi, ‘her şeyden haberim var, her şey denetim ve kontrolümüz altında’ diyen? Şimdi nasıl bir çelişkidir bu sözleri” diye konuştu.
 
‘BAŞKA ÖRGÜT MÜ VAR?’
 
Emniyet İstihbarat Teşkilatı’nın tamamen Başbakan’ın emrine girdiğini hatırlatan Keskin, “Artık ordunun istihbarat yapma yetkisi de ortadan kalktı. O zaman Sayın Başbakan’ın evini kim dinler” dedi. Erdoğan’ın çelişkili konuştuğunu vurgulayan Keskin, “Eğer Başbakan’ın ‘Bu ülkede her şey denetimimiz altında’ lafları yanlışsa, Türkiye’de MİT ve İstihbarat Teşkilatı dışında başka bir örgüt var demektir” diye konuştu.
 
’10 YIL NE YAPTIN?’
 
AKP Hükümeti’nin ve Başbakan Erdoğan’ın 10 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatan Keskin sözlerine şöyle devam etti:
 
“10 yıldır Başbakan olan birisinin tutup da devlet içerisinde kendi buyruk ve talimatlarını dinlemeyen, kendisinin haberi olmadan bir başka örgütün bulunduğunu söylemek, Türkiye açısından daha utanç vericidir. O zaman adama sorarlar, 10 yıldır orada sen bostan korkuluğu musun?”
 
TARAMA YAPILMAMIŞ
 
CHP’li Adnan Keskin, ‘partisinin de dinlendiği’ iddialarının anımsatılması üzerine de, “CHP’yi herkes dinler. Dinlesinler de zaten. Sakladığımız, gocunduğumuz bir şey yok. Ama biz Başbakan Erdoğan gibi, yarasına basılmış kedi gibi bağırmıyoruz” ifadelerini kullandı. Keskin, parti içinde böcek taraması yapılmadığını da söyledi.
 
'BAŞBAKAN İSTİRAHATTE’
 
BDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan ise Erdoğan’ın ‘dinleniyorum’ şikâyetleri üzerine, “İnanmayın, dinleniyor ama sadece istirahat anlamında” yorumunu yaptı. Erdoğan’ı kendisini dinleyenleri ortaya çıkarmaya çağıran Kaplan, şöyle konuştu:
 
“MİT sizde, izin, emir, yasa sizsiniz. Bize birkaç eskimiş model böcek resmi gösterip kamuoyunu da aldatmayın. Mağdurluk edebiyatı bitti. Muktedir kudretli olan siz, dinleme paranoyasını bırakın. Dinlenen biziz. Üstelik Meclis’te, evinde bu böcekler bulunuyorsa ya çıkarırsın ortaya ya da delikanlı gibi istifa edersin.” (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com