Başbakan yan çizmeye başladı

Başbakan yan çizmeye başladı
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce CNN Türk'te yayınlanan Ankara Günlüğü Programı'na konuk oldu.
CNN Türk'te yayınlanan Ankara Günlüğü programında Hande Fırat'ın sorularını yanıtlayan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
 dedi.
 
 İşte Muharrem İnce'nin konuşmasından satır başları:
 
 -Türkiye'de eğitim yanlış tartışılıyor, pedagojik değil ideolojik tartışılıyor.
 
 - Türkiye'de eğitim işini yönetenlerin işin ehli olup olmadığı için doktordan rapor almaları gerekir.
 
 -İlkokula başlama yaşı başkadır, eğitime başlama yaşı başkadır. Biz eğitime başlama yaşını değil, ilkokula başlama yaşını tartışıyoruz.
 Bu bir dayatmadır, tek tip insan yeiştirme modelidir. Tek tipten kastım şu, biat eden , sorgulamayan,özgüven sahibi olmayan,eleştirel düşünemeyen, bunları siyasi bir jargonla söylersem eğer şöyle olacaktır,tarikata bağlılık, iktidara yağcılık, sünnete uygun bıyık.
 
 -Pedagoglar, bir çocuğa din eğitimi vermek için 12 yaşını doldurmak gerektiğini söylüyorlar. Din eğitimi görmek için soyut düşünme gücüne sahip olmak gerekiyor.
 
 - Ben İmam-Hatipleri ayırmıyorum. Ama birileri Oxford muamelesi yapmak istiyorsa buna karşıyız.
 
 -Ben Milli Eğiti Bakanı olsa idim, toplumsal uzlaşı arardım.
 
 -Dört+dört+dört'ün dert+dert+dert olacağı en kısa zamanda görülecek görülecek
 
 -Elinde silah olan dağa çıkmış biriyle bir milletvekilinin kucaklaşması öpüşmesi çok çirkin.Başbakan onları milletvekili olarak görmedi diye Genel Kurul'a gelmeleri engellenecek mi? Başbakan 2002 yılında dokunulmazlıkların kaldırılması sözünü verdi.Sonra AKP iktidar oldu Başbakan yan çizmeye başladı. Yargıya güvenmiyoruz demeye başladı. 2002'de onlar yargıya güvenmiyoruz diye dokunulmazlıkların kaldırılmasını istemiyorlardı. 2012'de yargı AKP'nin yargısı olmasına rağman biz dokunulmazlıkların kaldırılmasını yine istiyoruz.
 
 -Milletvekili dokunulmazlığı kürsü dokunulmazlığı ile sınınrlandırılsın.

-Siyasetçi ile devlet adamı arasındaki fark şudur: Siyasetçi bir sonraki seçimi düşünür,devle adamı gelecek nesilleri düşünür.Başbakan sürekli siyasi taktik peşinde CHP ile BDP'yi bir kefeye oturtmak istiyor.Habur'da teröristleri CHP karşılamadı, çadır mahkemeleri CHP kurmadı, Oslo'ya CHP gitmedi.Başbakan'ın amacı terör sorunun çzöemk değil. Siyaset yapmak peşinde.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com